Lista ocen Seat Leon II 1.2 TSI 105KM 77kW 2010-2012 (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stefanito
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Dla mnie to jest nowa jakość życia :-) Cena zakupu była bardzo korzystna. Spalanie - w porównaniu do dynamiki - i przy założeniu, że ciągle Leona docieram, jest bardzo dobre. Średnio, na 1300 km, w tym połowa to trasa Warszawa - Kraków - Warszawa, a połowa to jazda po Warszawie w szczycie, samochód spalił 7,6 litra. A trzeba wziąć pod uwagę, że po pierwsze jest nie dotarty, a po drugie, w związku z tym nie staram się jeździć oszczędnie,...
~Adrian
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Ogólnie samochód spala niewiele jak na benzynę z turbo (zachowując normalną dynamikę jazdy). W mieście Wrocław przy codziennej, dynamicznej jeździe samochód spala około 7-8 litrów. W trasie udało mi się zejść poniżej 5 litrów/100km (ale to nie jest normalna jazda... ;) ). Przy prędkościach autostradowych, tj: 130-150 km/h spala w okolicy 7,5 litra, wszystko co powyżej to niestety bliżej 9 litrów. Średnią na komputerze z mojej jazdy mam około...
~jedi
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Spalanie to oczywiście rewelacja,po to ten silnik powstał. W mieście mozna spokojnie osiągnac 6,5-6.9 litra w umiarkowanym ruchu, bez wielkiego wysiłku. Przy opanowanej ekojeździe pewnie można jeszcze mniej. Najmniejsze spalanie poza miastem jakie osiągnąłem to 4,5 litra, kiedy przez dłuższy czas jechałem z prędkoscią kolo 70km/h. Na autostradzie,jadąc te 130 spalanie wzrasta-tu lepiej sprawdzi się diesel.
~Pablo
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak narazie cudnie. Zuzycie paliwa po ostatnich 6 razach tankowania do pełna średnia wyszła mi 5,9l - wynik dla mnie w zupełności wystarczający. Najniższ spalanie jakie uzyskałem to 4,6 l na odcinku 80 km. Najwyżesz to prawie 8l w zaaaakorkowanym mieście. Udało mi się przejechać na jednym baku 954 km - cieszy jak tylko przejeżdzam a nie wjeżdzam na stacje. :)
~Sylwek12
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Mówiąc szczerze spodziewałem się więcej po spalaniu (jeżdżę głównie w mieście) - dlatego zdecydowałem się na ten silnik. Najniższe miałem poza miastem 5,1 l/100 km ale wtedy muskałem pedał gazu i chyba jechałem z wiatrem :-) W mieście jak się śpieszę to 9 litrów, jak jadę spokojnie to 7-8 litrów/100 km Chyba, że użyje tempomatu (fajna sprawa) ale to tylko na trasie.
~Wojtek
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Jawne oszustwo, ale liczyłem się z tym że producent jak każdy inny to szachraj i łgarz więc tak jak zakładałem 1 litra więcej zostaje pożarta-byłem przygotowany.Tylko po co te foldery z przekłamanymi danymi.Zużyci niezłe, lecz rzetelność wymaga by dobawać miarodajne dane w chwili sprzedaży a tu jawne zakłamanie.
~pawel
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
7,5 litra na /100km w trasie przy 110km/h; 6,5 litra/100km przy 70-90 km/h w trasie; Na mieście przy ekonomicznej jezdzie 7.1 - 7.8 litra; a przy dynamicznej jezdzie 9 - 10 litrów.
~jasiu
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Nie wiem jak poprzednicy mieli tak niskie spalanie, obawiam się że odczytują chwilowe spalanie z komputera, myśląc że to realny wynik. Auto pali jak smok,a w mieście jeszcze wiecej.
~Geralt_Riv
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
auto przy spokojnej jeździe potrafi naprawdę spalać nie wielkie ilości paliwa. wyniki na poziomie 5-5,5l nie są niczym szczególonym.

Usterki Seat Leon II

Seat Leon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Magda
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Mogło być gorzej. Drogie części i brak możliwości (totalnie się nie opłaca) przerobienia go na lpg