Lista ocen Seat Leon II 1.2 TSI 105KM 77kW 2010-2012 (12) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jedi
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Moim zdaniem świetny silnik do miasta. Turbinka zapewnia naprawdę niezłą dynamikę jak na taką małą pojemnośc. Mamy prawie 180 niutonometrów momentu obrotowego do dyspozycji, a Leon to chyba jeden z najlżejszych aktualnie produkowanych aut typu kompakt. Spalanie bardzo dobre, w umiarkowanym ruchu miejskim można spokojnie zejśc do mniej więcej 6.5 litra. Przy dużych korkach no to ciągnie tak koło 8 litrów. Polecam 1.2 TSI do Leona wszystkim...
~stefanito
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Szalu nie ma. W końcu to tylko 105KM. Ale jak na 1.2 litra jest doskonale. Dynamika, porównując do zwykłego 1.6 jest bardzo dobra. Na biegach 2-5 auto żwawo przyspiesza już od 2k rpm i równo ciągnie do 4,5k rpm. Na razie nie jechałem więcej niż 160kmh (aktualny przebieg to zaledwie 1300 km i kończę docieranie), ale do tej prędkości rozpędza się przyzwoicie, a stała jazda 160 kmh jest jak najbardziej możliwa - spalanie wynosi wtedy...
~Geralt_Riv
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
dźwięk silnika przypomina kosiarkę. falowanie obrotów na biegu jałowym w ASO stwierdzili że nic złego niby się nie dzieje. elastyczność i dynamika jak na tylko 105 koni naprawdę zadziwiająca. wcześniej miałem peugota 407 2.0 hdi i leon o wiele dynamiczniejszy.
~Sylwek12
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Elastyczność tego silnika jak do tej masy to jest rewelacyjna. Faktycznie do 1500 obrotów jest lekko mułowaty ale potem to przyśpieszenie rewelacyjne. Silnik chodzi cichutko, na zewnątrz słychać takie lekkie klekotanie (nie spotkałem takiego dźwięku w innych samochodach).
~Pablo
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik to majstersztyk. Jest taki jak być powinien mało pali, elastyczny, cichy( niesamowicie cichy). Jednym słowem REWELACJA. Nadaj się idealnie do miasta ale po za nim również bardzo dobrze się sprawuje. Moc w zupełności wystarczająca.
~Wojtek
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Dość cichy dopóki nie odezwie się terkotanie na wysokości schowka pasażera-wtedy odkurzacz sprzed minionego wieku.W zimie usterka występuje sporadycznie gdyż samochód podkręca obroty atomatycznie przy niskich temperaturach.
~pawel
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Jeżeli się go prawidłowo konserwuje i wymieniło się łańcuch rozrządu na gwarancji to nie ma poważnych problemów.
~Magda
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
79000 przebiegu, przejechałam już 12k w niecały rok i bez wiekszych problemów
~Adrian
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Dynamiczny jak na tą pojemność, niewiele pali, ogólnie in plus.
~biznesmenlee
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Gdyby nie łancuch rozrządu tylko na pasku byłoby idealnie