Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback (90) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Raj
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Części tanie jak barszcz, mnóstwo używek za pół darmo lub tanich acz solidnych zamienników. Spalanie - mołoby być niższe jak na 3 cylindrowego pierdziela ale też tragedii nie ma. Samochód jest bardzo tani w utrzymaniu i każdy mechanik wie jak się za niego zabrać więc nie trzeba jeździć i szukać "magików" od tego czy tamtego.
~Łukasz
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Zużycie paliwa zadowalająca. 5 litrów to żaden wyczyn dla tego samochodu. Na trasie można zejść poniżej 5 litrów. Zimą w mieście maksymalne spalanie doszło prawie do 7 litrów. Naprawy nie są drogie, części też nie. Nie polecam przeglądów i naprawy w ASO - cenny usług trochę za duże jak na samochód marki Skoda.
~Krzysiek F.
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Auto z grupy VAG więc nie problem o części i mechaników którzy mają obcykane konstrukcje tych aut. Ekonomika na poprawnym poziomie, bijąc rekordy można zejść poniżej 4l/100km, ale gdy poczujemy w sobie duszę rajdowca i zaczniemy w trasie bić rekordy, ale w drugą stronę wówczas spalanie powyżej 6l nie jest jej obce.
~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Średnio z tym... Xsara, która jest cięższym autem od Fabi ale bardziej aerodynamicznym z silnikiem 1.4i (8V)paliła mi średnio po miejście 6,2L, Fabia pali przy oszczędnej jeździe miejskiej pomimo 3 cylindrowego silnika 1.2 (12V) 6,7L to za dużo. W trasie przy średniej prędkości 140 - 150 km/h do 7,5 L więc to jest znośnie...
~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
W mieśicie na LPG rewelacja 7L LPG / 100km, w trasie jadąc w tylu eko w okolicy 70 km/h w pełni przepisowo 6L LPG / 100km W trasie na niemieckiej autobanie :) jadąc stale 140 / 160 km/h obciążonym autem 10 do 11L LPG / 100km a przy tym hałas jak podczas startu Airbusa A320 ;)
~Dża
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Jak na silnik diesla, powinni się wstydzić. W mieście pali powyżej 7l/100Km. W trasie ok. 6l/100KM. Cykl mieszany to spalanie rzędu 6,4l 100/KM. Autostrada przy 130km/h daje nam spalanie rzędu 8l/100KM.. Tyle palą silniki które mają po 200KM, a nie 70KM...
~Marek
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Jak już pisałem w trasie wynik 3,5l osiąga się bez specjalnego skupiania się na oszczędnej jeździe. Miasto około 5l na 100km. Można jeździć bardzo eko i zejść do około 4,5. Przy bardzo dynamicznej jeździe spaliła mi 6 litrów na sto kilometrów.
~And1WT
Hatchback 1.2 i HTP 60KM 44kW
Auto w naprawie proste a co za tym idzie części są tanie. Zużycie paliwa niewielkie, a w połączeniu z LPG to już w ogóle. W mieście średnio pali 8,5-9 litra, w trasie o około 1,5 litra mniej. na przeglądy nie jeżdżę (serwisowe) więc ich sen nie znam.
~hallk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
spalanie średnie 4,7 ON/100km. Ale auto jest użytkowanie normalnie (tzn. mam dla kogo żyć i chciałbym wrócić zawsze do domu) Części zamienne popularne i tanie. Koszy wymiany szyby przedniej ok 550 zł Przegląd olejowy w ASO do 600 zł u kowala za 400 zł.
~acryl
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Koszty ASO to poziom nieosiągalny dla nikogo poza Fiatem Pandą! Co do kosztów paliwa, najmniej (5,1) poza miastem i bardzo leniwie; moja średnia to najczęściej 6,0. W mieście 7,9-8,1, a na trasie przy zwinnej jeździe do 130 km/h minimum 6,2
Skoda Fabia II Hatchback