Lista ocen Skoda Kodiaq (64) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Albert
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Przebieg 2000 km. Pedał sprzęgła intensywnie skrzypi. Przy zimnym silniku skrzynia biegów haczy. Przy przełączaniu z 1 na 2 zgrzytanie skrzyni. Można odnieść wrażenie, że w skrzyni wszystko się rozkręciło.
~Albert
~Sheyk
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Bardzo plynnie zmienia biegi. Zanim sie rogrzeje potrafi lekko szarpnac ale po kilku minutach jazdy jest OK. Tzw "pelzanie" na zimno nie jest komfortowe, lubi szrpnac przy delikatnej jezdzie.
~Sheyk
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Na początku lekko irytowała mnie jej delikatne opóźnienie przy zmianie przełożenia ale przyzwyczaiłem się. Przy delikatnej jeździe nie czuć zmian biegów. Ostro reaguje przy gwałtownym wciśnięciu gazu.
~Prawda boli fanatyków
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Opóźnienia są okropne nie do przyjęcia na dodatek są niebezpieczne , bo jak ruszyć lub zmienić pas ruchu gdy skrzynia myśli przez 3 s czy na pewno chcę to zrobić .
~am
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
DSG. Plusem jest z pewnością wygoda działania. Minusem jest ogromny lag przy downkicku. Po prostu trzeba nauczyć się sekundę wcześniej zbijać bieg przy wyprzedzaniu.
~Tomek500
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
DSG tryb sport to jedyny który działa pozostałe oferują Laga sięgającego 2 -3 sekund ( parokrotnie prawie zaliczyłem stłuczkę bo auto stało zamiast dynamicznie ruszyć )
~Tomek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Powiem krótko: DSG rządzi :) Nie spodziewałem się tego, ale po 15 latach jazdy w manualu spróbowałem RAZ skrzyni DGS i już mnie koniami nie zaciągną z powrotem.
~XYZ
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Praca DSG z TDI to koszmar , nawet w Mazdzie z archaiczną skrzynią to działa lepiej pójdę dalej w Renault słynacej z okropnego działania skrzyń jest lepiej
~Szymon
SUV Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
To moje drugie auto z automatem - specyfika skrzyni automatycznej jest taka że trzeba się z nią zaprzyjaźnić i poznać - wtedy jest już przewidywalna.