Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 602 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aro
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
przód ok -miękki, tył twardy ma zdolność do rzucania, przy większych prędkościach ucieka - zwłaszcza na zakrętach, najlepiej jeździłby obciążony- tak jeździłem kiedyś fordem transitem, na przejazdach kolejowych czuć różnice-przód ok a tył twardo przejeżdża, trzeba się przyzwyczaić, nubira była bardziej miękka
~irysek222
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko okej, be zarzutu... no poza może trzęsącą się kierownicą podczas hamowania... niestety to nie wina tarcz lecz najprawdopodobniej maglownicy choć to też nic pewnego na 100%... ale ja już nie zamierzam dokładać bynajmniej nie tak dużo ile wart jest maglownica :) to już wydatek dla nowego właściciela
~msowix
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
dobrze trzyma się drogi, części dośc solidne w porównaniu z moim paskiem b5 ale nie tak mocne jak w audi 100. Serwis tani - amorki bilstein 4 szt 550zł, końcówki po 40zł, tuleje wahacza też nie są drogi - oczywiście kupujcie tylko lemfordera, bo z tanimi zamiennikami nie da się długo jeździć.
~oktawiasz
Hatchback 1.6 75KM 55kW
bardzo niepewne prowadzenie (przynajmniej na seryjnych balonach 185/80R14) w zakrętach dusza na ramieniu. strach szybciej przez zakręt przelecieć. przy wyższych prędkościach myszkuje - męczący na austostradzie pow 150kmh. za to przynajmniej komfortowy. dziury wybiera, szkoda że tak głośno.
~Lasq
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Pewnie się prowadzi. Nie lubię za miękich samochodów, Octavia jest w sam raz. Diesele podobno są za niskie i narażona jest miska olejowa, benzynka nie ma takich problemów. Dziur nie połyka z gracją limuzyny, ale jest przyzwoicie. Wspomaganie pracuje dobrze, nie przeszkadza przy dużych prędkościach.
~Marcin
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Niestety na polskei drogi ciezko znalezc auto niezniszczalne, niedlugo mnie czeka wymiana amortyzatorow. Ktore nie wymienila firma przez caly okres uzytkownaia. Ladnie i elastycznie radzi sobie z dziurami i nierownosciami poprzecznymi. W zekretach troche miekka ale to wian zuzytych amortyzatorow.
~aristo270
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
trudno ocenić mi gdyż jestem 2 właścicielem i prawdopodobnie nigdy nie było wymieniane a przebieg 170tyś na polskich drogach to zabójstwo - przy ostrych zakrętach czuć jak delikatnie ucieka tył .Dziwne dźwięki szczególnie podczas skręcania z hamowaniem, tanie części zamienne - stary typ
~Octi
Hatchback 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
no tu możnaby wiele napisać ale po co? układ jezdy jest bezkonkurencyjny rewelacyjne trzymanie w zakrętach a swoje pazury pokazuje na śliskiej nawierzchni, zdarzyło mi się już jechać prawie 90 km/h tam gdzie inni praktycznie stali w miejscu do tego elktroniczna blokada mech róznicowego poezja
~orkadon@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Trochę nie czuję jej przy zakrętach. Dwa razy pomyślałem o TC, ale już za późno. Jeszcze jej nie poczułem, a przejechałem ją prawie połowę równika. Czasami skrzypi tylne zawieszenie. ZImną w przednią oś wchodzi śnieg, pięć razy byłem cholowany. Raz przez furmankę - dobra reklama dla Skody.
~Rafał
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Ponownie - w parkowaniu (szczególnie przodem) czasem doskwiera promień skrętu. Podczas jazdy - żadnych problemów, zawrócisz na każdym skrzyżowaniu, zmieścisz się w każdy zakręt bez karkołomnych ewolucji za kółkiem. Byleby nie przesadzać z szybkością - auto swoje waży.
Skoda Octavia I Hatchback