Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 602 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafaldo
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o sztywność to w moim modelu jest dość miękko (nie wiem czy to przypadkiem nie wina starych amortyzatorów) ale mimo to przy dozwolonych prędkościach nie ma problemu w zakrętach, za to na pewno można mieć zastrzeżenia do wysokości przedniego zawieszenia (być może wina leciwych sprężyn)(jakieś 10cm na ziemią) co z jednej strony stwarza problemy zimą a z drugiej obniża spalanie.
~LAURIN & KLEMENT :)
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo komfotrowe auto. Przesiadlem sie z samochodu na sportowym zawieszeniu i gumach niskoprofilowych to niebo a ziemia. Na zakretach sie troche kładzie ale to raczej przy zacieciu sportowym. Przy normalnej jezdzie nie wyczuwalne. Ogólnie bardzo komfortowe jak na nasze drogi. Mam to auto 7m-cy i narazie zadnych stuków nie ma a jeżdże 1500-1700 km miesiecznie (sam nie wiem gdzie :D)
~jarpoz
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wszystko O.K. ALE MUSZĘ DODAĆ ŻE SAMOCHÓD STANDARTOWO BYŁ WYPOSAŻONY W FATALNE OPONY MATADOR. DO PRZEBIEGU 45 -50 TYS KM. NAWET JE CHWALIŁEM ( W TYM JAZDA NA ŚWIETNYCH ZIMÓWKACH GOODYEAR ULTRA GRIP 6 ). POTEM W ZASADZE NIE DAŁO SIĘ ICH DOBRZE WYWAŻYĆ. W KOŃCU WJECHAŁEM Z OK. 100 KM/H NA NOWY FRAGMENT DROGI, POPRZEDZONY KRÓTKM DOŁKIEM I OPONY WYBRZUSZYŁO, KUPIŁEM BARUM BRAVURIS, GŁOŚNE ALE LEPSZE.
~jarpoz@tlen.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
W zasadzie BARDZO DOBRZE - ale Ford Focus oraz C-max są lepsze. ( Początkowo marzyłem o C-maxie / ale turbodiesel jest za drogi ). Auto nie przechla się na zakrętach. Przy szybszej jeździe troszkę denerwujące jest uczucie że początkowo przód reaguje z niewielkim opóźnieniem, a następnie ma tendencję do zarzucenia tyłem. Pomimo tego drogi trzyma się bardzo pewnie / to chyba tylko takie odczucie.
~Rims
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Niestety układ jezdny jest poprostu do bani. Wystarczy troche mokrej nawierzchni i samochód poprostu nie trzyma sie zakrętów. Zmieniłem opony na 217/45/17 (dunlop) - lepiej ale i tak mniejszy model Fabi trzymał sie duzo lepiej niz octavia. Bardzo niewielki pzreswit z przodu - o ile w trasie niema problemu to z parkowaneim trzeba uwazac bo mozna zderzak uszkodzic na krawężniku.
~Prz
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Dosyć miękki, w porównaniu do poprzedniego VW polo... skoda mniej korzystnie. Wydaje mi się że polówką mogłem szybciej brać zakręty, była bardziej sztywna. Poza tym zrobiłem Octavia 84000km i wymieniałem w niej co ok 30kkm łączniki stabilizatorów i klocki dosyć często, ale to przez mój styl jazdy. Z drugiej jednak strony mogłaby mieć lepsze hamulce, albo jestem zbyt wymagający :)
~Lasq
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Trwały. Prawie 100 tyś. km. i zmieniłem jedynie łożysko w przednim kole. Amorki, wahacze, stabilizatory... dalej wszystko oryginalne. Dla mnie rewelacja! Prowadzi się pewnie, kierownica dużo bardziej bezpośrednia niż we francuzach. Dla mnie mocny punkt tego samochodu. Niska ładowność... 400 kg worków z wylewką w bagażniku i tył siadł całkowicie.
~przemek
Hatchback 1.6 101KM 74kW
Jak dla mnie idealny! Jest dosyć twardy, przez co zakręty zbiera rewelacyjnie! Fakt że większość dziur czuje się pod kołami, ale wszystkiego za takie pieniądze mieć nie można. Przez cały okres eksploatacji wymieniane były TYLKO RAZ łączniki stabilizatora i sworznie wahaczy. Cała reszta śmiga w dobym stanie po dziś dzień. Brak luzów, stuków itp.
~robin.l@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Masa + rozstaw osi + zwisy z przodu i z tyłu dają bujanie zwłaszcza na przełomach. Do tego dochodzi twarde zawieszenie, a więc trochę stuków zwłasza na drogach "made in Poland". Z drugiej strony auto prowadziło się jak po szynach i przetrwało te 105 tys. bez remontu zawieszenia - wymieniłem tylko gumy stabilizatora, jedno łożysko i końcówkę drążka.
~life
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Zawieszenie jest trochę za twarde na nasze dziury. Przedtem jeździłem "francuzem" i nie musiałem za każdym razem omijać najmniejszej nierówności. Teraz znam wszystkie dziury w okolicy. Dobrze trzyma na zakrętach. Układ kierowniczy: w środkowycm położeniu gumowaty, poza tym żadna rewelacja. Jest to chyba najsłabszy punkt tego auta.
Skoda Octavia I Hatchback