Lista ocen Skoda Octavia I Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2001-2010 (13) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dereq - former Skoda user
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Wymiana skórki dookoła lewarka zmiany biegów, ale najwazniejsza z nieistotnych dla jazdy usterek to, osłona silnika jest za nisko zamontowana i to powoduje, ze po jakims czasie sie obrywa i wynikają z tego same cyrki. Również zderzak uważajcie na wyższe krawezniki przód jest tak nisko to chyba jakiś kretyn projektował (sorry za słowo!) Opisany powyżej czujnik temperatury. Aha i skopany przez VW system podnoszenia szyb z przodu. Zawsze miałem...
~Krzyś
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
łuszczące się emblematy - z przodu i z tyłu GRRR, za cholerę nie idzie doczyścić przednich reflektorów i chromowanej obwódki atrapy chłodnicy no i w wersji Tour trochę firma przyoszczędziła - brak wygłudzenia w pokrywie silnika, uszczelka pod listwę tylnej klapy pojawiła się dopiero po gwarancyjnej naprawie powierzchni lakierniczej (listwa pod wpływem wibracji uszkadza lakier w narożnikach)
~Grzegorz
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
no cóż drobne usterki w pierwszym roku użytkowania: - uszkodzenie mechanizmu wycieraczek - uszkodzona sonda lambda - uszkodzenie zamka centralnego, czasem się otwiera, czasem nie, czasem nie otworzy się po wyciągnięciu kluczyka i trzeba się otworzyć kluczykiem przez otwarte okno. - uszkodzenie termostatu - duże ilości gubiącego się oleju - znikający płyn chłodniczy
~Piotr
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Nic takiego, co bardzo by irytowało. Odpryski na karoserii mogą wkurzać, ale nie każdy się tym przejmuje. Raczej wymiany eksploatacyjne (łożysko, tuleje w mocowaniach wahaczy, wymiana linek od hamulca postojowego). Większość elementów naprawdę tania. Mechanik zawsze mnie zaskakiwał, jak mówił końcowe koszty. Oczywiście na plus ;)
~MAREK .
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
POWIEM TAK JAK SIĘ DBA TO SIĘ MA SKODA TO TWARDY SAMOCHÓD I MAM JĄ 20 LAT PODSTAWOWE SPRAWY KTÓRE TRZEBA Z MIENIAĆ JAK ROZRZĄD FILTRY CZY PŁYNY CZY HAMULCE TO NIE USTERKI A INNE TO WYNIKAJĄ Z WINY NIEWŁAŚCIWEGO EKSPLOATOWANIA SAMOCHODU LUB ZMĘCZENIA MATERIAŁÓW .
~paderewsku
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
zaraz po kupnie (auto 6 letnie) zaczęła się lać woda do środka pod nogami kierowcy, wada uszczelnienia pomiędzy przedziałem silnika, a pasarzerskim. Wyglądało to groźnie, ale w serwisie znali wątek więc obyło się bez wielkich kosztów
~Gumiś
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Wymieniać trzeba tylko części użytkowe: klocki, świece, filtry, końcówki drążków. Z większych napraw: wymiana chłodnicy oraz przepustnicy. Ale po 13 latach to chyba normalne.
~zawaja
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Jedyne z czym miałem problem, to alarm. Ale ponieważ był montowany w salonie, więc nie zaliczam tego do usterek auta.
~T>D
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
z moim silnikiem coś nie tak, czasem się wyłacza i to jest zmora ! Reszta bez większych uwag
~Tomek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Po roku nie działa podświetlenie klimatyzacji, po 3 latach coś zaczęło trzeszczyć we wnętrzu.
Skoda Octavia I Kombi