Lista ocen Skoda Octavia I Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW 2001-2010 (14) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Nie będę się tu rozpisywał, bo koszty są tanie. Jest to Octavia, części do VAGów jest od groma, większość mechaników potrafi je naprawić. Należy pamiętać tylko o dwóch rzeczach. Kupując auto używane nie oczekujmy cudów. W momencie zakupu należy mieć pieniądze na tzw. pakiet startowy. Rzadko się zdarza, że auto 10 letnie klasy C w ogóle nie wymaga wkładu finansowego. Koszty instalacji LPG. Moja Octavia miała praktycznie ją od nowości i to mi,...
~Gumiś
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
I tu wielki pozytyw. Auto dla oszczędnych. Niewiele napraw, mało pali. Szczególnie jak się założy gaz sekwencyjny. Mi pali średnio 8L gazu / 100 km. Taniej wychodzi jazda autem niż pociągiem. Części do tego samochodu śmiesznie tanie. Komplet rozrządu to koszt ok. 250 PLN. Mechanicy też za naprawy i wymiany kasują niewiele.
~mentos4m
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Gdyby nie instalacja gazowa to pewnie portfel byłby chudszy. Zapewne w dłuższych trasach jest sporo ekonomiczniej. W rubryce spalanie podałem zużycie dla LPG!! Na przeglądach gwarancyjnych konieczne weźcie ze sobą własny olej bo serwis liczy 70zł/l. Ceny robocizny średnie. Da się przeżyć.
~karroryfer
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Około 8-9l gazu w trasie, 10-11 w mieście. To rezultaty może nie najlepsze ale i tak jest taniej niż nawet oszczędny diesel ( z wyjątkami ale i tak raczej nie opłacalnymi). Niewątpliwą zaletą jest że sprzedawali ten model z instalacjąLPG w cenie auta.
~shovel
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
ceny przeglądów horrendalne (800 zł przegląd inst. gazowej + wymiana oleju!), Tyskie ASO kompetencją nie powala. Spalanie średnie 12 l LPG trasa przy 130 km/h, 10 przy 90 km/h, miasto ok 12-13. Benzyna 8l trasa 130 km/h, miasto ok 10
~MAREK .
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
MÓJ EGZEMPLARZ PO REMONCIE SILNIKA PALIŁ 8-9 L NA 100 KM PO ZAGAZOWANIU GAZU WCIĄGNIE W CYKLU MIESZANYM 10 W MAX 11 LITRÓW TO NIE POWALA ALE NIE JEST NAJGORZEJ JAK SIĘ JEDZIE W 4 OSOBY I PEŁEN BAGAŻNIK .
~Krzyś
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
średnio w okolicach 8l, choć zaskoczony byłem na trasie jak komputer pokazał 5,9l głównie kożystam z LPG prawie takie same spalanie jak na PB (instalacja fabryczna)
~Tomek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Wszystko jest bardzo dobrze, miasto 9 litrów, trasa 8 litrów przy używaniu klimatyzacji. Jednak koszty orginalnego ASO przyprawiają białej gorączki.
~Grzegorz
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Do kosztów paliwa należy doliczyć koszty dolewanych płynow eksploatacyjnych oraz częstych usterek.
~Dereq - former Skoda user
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
To nie jest paliwożerna jednostka. Pali raczej w normie przy tej wadze auta i tej mocy silnika.
Skoda Octavia I Kombi