Lista ocen Skoda Octavia II Kombi (194) - Silnik

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jjpawlo@wp.pl
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
diesel 1,9 tdi bez filtra cząstek stałych 105 koni po chipie 140 koni ... głośny przy większych prędkościach ale... oszczędny !!! Jazda miejska - korki trójmiasta - spalanie w granicach 5,5 do 5,8 litra na 100 km ... trasa 4 osoby + pełny bagażnik wyjazd na wakacje 4,5 litra ... to jest plus tego auta ...
~bloke
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
to chyba największy plus całej Balbiny. Dynamiczny, oszczędny lecz niestety dość głośny. Brak uwag chyba żeby się przyczepić do dolewek oleju (2l na 15000) ale ma tak od początku i kolegi egzemplarz również więc .. trzeba się po prostu przyzwyczaić i wyjeżdzać z serwisu z dodatkowym olejem w bagazniku.
~jarzab
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Silnik bardzo głośny o dobrym przyspieszeniu. Przy dynamicznej jeździe pobiera niewielkie ilości oleju. Do chwili obecnej turbina oraz sprzęgło jeszcze seryjne. Problemów z panewkami nie było i mam nadzieję, że nie będzie. Serwis co 15 tys. km i tu tkwi chyba sedno tych usterek.
~sisi
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Stosunek spalania do mocy jest bardzo dobry, na światłach pokonało mnie chyba tylko Porsche ;) Wiadomo, jest głośny jak każdy diesel VW, ale można się przyzwyczaić. Można się tez przyzwyczaić to elastyczności, której potem brakuje innym samochodom, np. Fordom.
~marcopolo
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Wspaniały silnik, który daje poczucie bezpieczeństwa, jest ekonomiczny w eksploatacji i chyba najbardziej odpowiedni do tego typu samochodu jesli chodzi o moc i ekonomię. Jedyny mały minus to fakt, że musiałem dolać 0.5 litra oleju po około 10 tys. Od tamtej pory jest ok.
~Lukasz
Kombi 1.6 i 16V FSI 115KM 85kW
Silnik o dobrej dynamice ale tylko wtedy, gdy tego się bardzo chce. Przy wyższych prędkościach obrotowych \"ciągnie\" jak nie wiem. Przy niższych - proszę redukować. Ogólnie: do miasta wystarczy z powodzeniem na trasy trochę trzeba go \"podusić\" albo jechać spokojnie!!
~Dariusz Grabowski
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Początkowo bałem się że tak mały silnik do tak dużego auta nie może pracować dobrze. Jakie było moje zaskoczenie z upływającymi kilometrami, silnik jest bardzo dynamiczny, świetnie przyspiesza a przy tym rozsądnie "pije" paliwo
~Maly175
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Jak na klekota dobrze sie spisuje i jak narazie nie było z nim problemów. Umiejetna jazda i jest bardzo oszczedny. Podobno problem sprawiały wtryski ale zostały wymienione w akcji serwisowej za darmo. PS. silnik na pompowtryskach a nie na CR
~Arkadiusz
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Z miejsca nie chce ruszać ale w trasie jak ma powyżej 2300 obr/min to można nim coś wyprzedzić. Przy niskich obrotach trzeba redukować a np. na trzecim biegu ciągnie do 130km/h. Zużywa sporo oleju zawsze trzeba dolać co najmniej litr między przeglądami.
~zaduzokawy
Kombi 1.6 i 16V FSI 115KM 85kW
Wystarczy do bezpiecznego wyprzedzania tirów, moim zdaniem bardzo elastyczny, idealny kompromis. Jeśli trzeba, można poszaleć lub liczyć jak prawdziwy skodziarz każdą złotówkę na litrze, ale ta popularna odmiana skodiarza wybiera masowo 1.9.
Skoda Octavia II Kombi