Lista ocen Skoda Octavia II Scout (11) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawel_g
Scout 2.0 FSI 150KM 110kW
Mimo niepochlebnych opinii i wycofania z produkcji po paru latach - ja nie mam zastrzeżeń. O ekonomii niżej - to słaby punkt samochodu, ale samo działanie, brzmienie i awaryjność silnika - bez zastrzeżeń! Moc max 150 KM i 200 Nm przy braku turbiny to niezły potencjał. Osiągi, na autostradzie pojechałem ponad 200 km/h na GPS, czyli ok. 215 na liczniku, 0-100: ok. 10 s, w zupełności wystarczająco. Wyprzedzanie - po redukcji na 4-kę przy 80...
~Adam
Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Posiadam silnik 2.0 PD 140kM o oznaczeniu BMM. Na początku bałem się tego silnika, ale nic się nie dzieje. Na serwisie powiedziano mi, że w tych silnikach nie pękają głowice itp. i spokojnie dojeżdżę ponad 300tkm. Kulturą pracy nie grzeszy, natomiast mocy mu nie brakuje. Jest bardzo elastyczny i świetnie czuje się na autostradach. DPF działa niezauważalnie. Jedyne co mnie zaniepokoiło to ciągle wysoki poziom oleju. Podejrzewam, że jest to...
~L
Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
2.0tdi do kulturalnych nie należy, ale kupując diesla trzeba sie z tym liczyć. Teraz 2.0 tdi sa z systemem common rail i pracuja znacznie porządniej. Cały swój klekot diesel rekompensuje dostępnością mocy i momentu od bardzo niskich obrotów co sprawia że - jeździ sie nim łatwiej bo nie trzeba trzymać na obrotach - nie nadaję sie jednak to wyścigów na 1/4 mili.
~yanek
Scout 2.0 FSI 150KM 110kW
silnik cichy, choć w zakresie obrotów około 2300 pojawia się basowy pomruk znikający przy 2500 obrotów. Można się do tego przyzwyczaić ale na początku powodowało to u mnie swego rodzaju dyskomfort. silnik dynamiczny i elastyczny, nawet na szóstym biegu wyprzedzanie nie stwarza problemów. duży plus za wysoką kulturę pracy silnika.
~Łukasz
Scout 2.0 FSI 150KM 110kW
Wystarczający do bezstresowego przemieszczania się. Na szaleństwa nie ma co liczyć. W ciągu 85000km wypił tylko 1 litr oleju. Ostatni wolnossący motor od VW zanim nie nadeszła era pie...go down-size\'ingu. Podobno pęka głowica i zbiera się nagar na zaworach, ale u mnie zero problemów.
~Cukierek
Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
TDI warczy i 140KM to nie za duzo, ale 320 Nm rekompensuje troche moc i ogolnie wrazenia z przyspieszania sa pozytywne. Start od zera spod swiatel moze nie jest najlepszy (duzy moment, ktorka jedynka) ale wyprzedzanie na trasie bardzo mile nawet na wysokich biegach. 6 bieg - poezja.
~maxx
Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Mam TDI na pompowtryskach z końca 2007 i jest wszystko ok zero awarii. Kupując diesla wiedziałem że to to nie jest wyścigówka. Moc i kultura pracy jak najbardziej w porządku.
~massive1@wp.pl
Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Silnik oceniam dobrze, jednak moim zdaniem diesel srednio nadaje sie do samochodow 4x4, przy małych predkosciach na wzniesieniach trzeba katować sprzęgło
~Paweł
Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Silnik bez zarzutów, jak na diesla świetnie przyspiesza, można bezpiecznie wyprzedzać, a przyznam, że lubię jeździć dynamicznie.
~Robert
Scout 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Wyjątkowo dynamiczny ale "traktorowaty" 2,0TDI 140KM, przesiadłem się z SUPERB 1,9 TDi 130 KM i mam wrażenie że był lepszy.
Skoda Octavia II Scout