Lista ocen Suzuki Swift IV (147) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Azikata
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Wzorem pracy jest skrzynia z Mini Coopera R56, którym zrobiłem wiele kilometrów, ale ta w Swifcie nie haczy, ma krótkie przełożenia - jest bardzo dobra, ale nie doskonała.
~yelloy
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Precyzyjna i szybka. Zmiana biegów to czysta przyjemność. Czasami, jak dłużej stoi na parkingu wsteczny i 1 bieg się zacinają. Przełożenia dobrane pod dynamiczną jazdę.
~raph
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Układ skrzyni mi odpowiada. Jedyne problemy to czasem nie chce wejść jedynka i wsteczny (podobno urok japończyka ...). Przy większych prędkościach (np. autostrada) przydałaby się 6 :)
~KBSP
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Bardzo precyzyjne przełączanie biegów. Zestopniowanie przełorzeń dostosowane jest do charakterystyki silnika, co umozliwia efektywne przyspieszenia, ale i oszczędną jazde na trasie.
~stalker
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
średnie przełożenie jedynka wolna ale nieżle rozpędza dwójka na ostrych zakrętach a na trojce to można do setki dalej to można się wystraszyć jak sie leci 165 ale to nie wszystko
~JAREK Z MIELCA
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
mam problemy z redukcja z 5 na 4 przy wyprzedzaniu ,haczy i robi sie glupio bo marnujesz cenne sekundy a to dosc niebezpieczny manewr-zglaszalem w serwisie pozostalo bez odzewu
~Martucha
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Precyzyjna. Biegi wchodzą "twardo", co potęguje wrażenie usportowienia auta. Mi się podoba. Wsteczny czasem nie zaskoczy, chociaż rzadko.
~przemo
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Jak wyżej pisałem. Trzeba machać lewarkiem często. Za długie przełożenia. Jedynka się przycina od nowości, ale nie za każdym razem. Troche głośna.
~Markus82
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Chodzi okey, ale ewidentnie brakuje 6-tego biegu. Naprawdę nie ma się ochoty przekraczać 90-100kmh bo prędkość czuć 2x bardziej niż w innych autach.
~Dzięcioł
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Był problem ze zmianą z 2 na 3 powyżej 4000 obrotów ale ASO wymieniło sprężynę drążka zmiany biegów. Potem było oka. Koszt 0 złotych - gwarancja