Lista ocen Suzuki Swift IV (147) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adios2
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Dziwnie krótka jedynka Mało elastyczna, jak dla mnie trochę zbyt długie przełożenia na IV i V biegu Może to być zaletą gdy ktoś lubi dynamiczną jazdę z częstymi redukcjami w trakcie wyprzedzania. Ogólnie dźwignia pracuje rewelacyjnie ( krótki skok i precyzja, której mogą pozazdrościć dużo droższe konstrukcje).
~loniu
Hatchback 5d 1.5 VVT 102KM 75kW
Beznadzieja, automat któryt tak reklamuja to porazka, przez 1000 km (jakieś 45 dni użytkowania) 2 razy w serwisie, samochod nie nadaje sie do uzytku. Pierwszy raz spotkalem się z nowym samochodem, który po 2 dniach uzytkowania trafia na lawetę a po kilkudziesieciu następnych kolejny raz.
~grzesiek s.
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Fatalna. Pierwszy bieg i wsteczny z haczeniem, długie przełożenia i głośna jak cholera. Czasami mam wrażenie, że się bieg do końca nie zapiął. ASO ściemniało ze sie ułoży, albo ten typ tak ma. Jak się poczyta w necie to częste problemy ze skrzyniami są w suzuki. Porażka.
~rajdem6@wp.eu
Hatchback 5d 1.5 VVT 102KM 75kW
Automat! Pierwszy w życiu! i się zakochałem.Nie zawsze wychodzi mi tak,żeby zmiana biegów odbywała się płynnie...ale zaręczam,że można tak jeździć!Wiozłem kiedyś człowieka,który jest sceptycznie nastawiony do automatu i był bardzo pozytywnie zaskoczony jakością jazdy!!!
~Finek
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Czasem pierwszy bieg nie chce wskoczyć, 5 chodzi twardo. Krótki skok. W sumie fajnie zmienia się biegi, lecz zdecydowanie brakuje 6 biegu. Autostrada 120/130 maks bo wtedy obroty wędrują 4000+ i robi się duże spalanie oraz słychać już przyjemny warkot VVT.
~Adam_Z
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Beznadziejnie długie przełożenia. Wsteczny wchodzi jak w maluchu, ciężko zapiąć. Jedynka też z oporami. Reszta biegów OK. Skrzynia ma tendencję do wycia. Myślałem, że będzie dużo lepsza niż w poprzednim Fiacie, a tak jest poprawna.
~Paweł
Hatchback 3d 1.3 92KM 68kW
Zestopniowana moim zdaniem adekwatnie do charakteru auta, a pisanie, że za długa za ktrótka itd... niema sensu, po prostu ten typ tak ma.. W mieście moim zdaniem mały pocisk, na trasie 5 bieg i przy 130km/h 3.400 obr/min
~Ericson
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Skrzynia biegów – 2ka haczy – tzn nie zgrzyta ale jakiś opór trzeba pokonać – to samo w 2 egzemplarzach – wyższe biegi wchodzą jak nóż w masło. Jak ktoś wspomniał wcześniej 1ka wyje jak w Maluchu :)
~Sayymon
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Krótkie przełożenia, skrzynia pracuje bardzo precyzyjnie. Trzeba się tylko przyzwyczaić do sprzęgła, które jest dość trudne... minimlna progresywność, działa właściwie na zasadzie 0:1. Plus, bardzo lekko chodzi.
~michal_he
Hatchback 5d 1.3 DDiS FAP 75KM 55kW
Bardzo precyzyjna. Biegi wchodzą z przyjemnym pyknięciem, dźwignia jest krótka i świetnie leży w dłoni. Czasem na autostradzie przydałby się 6 bieg, ale w zasadzie w tej klasie i z takim silnikiem nie ma go żadne auto.