Lista ocen Toyota Auris II Touring Sports Facelifting (54) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BS
Touring Sports Facelifting 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o bezawaryjność to nie ma żadnych zastrzeżeń, to jeden z najlepszych małych diesli. Spalanie także na duży plus. Dynamika przy 1-2 osobach znakomita. Natomiast nie jest do demon szybkości, ma mało palić, chyba taki był zamysł.
~Nie kupie więcej toyoty.
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Silnik do miasta ok 5 litrow, pod warunkiem wolnej jazdy. Jak chcesz jeździć dynamiczniej silnik wyje co jest męczące. Tak do 100km/h daje rady powyżej zaczyna się dramat. Na trase nie polecam. Lepiej nie wyprzedzać. W zime spalanie o 1-2 litry większe .
~antek
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Może na miasto się nadaje i na wiejskie drogi, ale na ekspresówkach i autostradach wyraźnie brak momentu i dynamiki. I to jak jedzie się w pojedynkę, ponieważ o dynamice i przyśpieszeniu przy chociażby trójce pasażerów, mowy być nie może.
~Krzysiek
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Silnik dynamiczny jak na 132KM. Na światłach startuje dobrze, zapas mocy przy wyprzedzaniu jest i można bez obaw wyprzedzać w trasie. Prędkość maksymalna ponad 200km/h. Trochę głośny, być może przez skrzynię CVT. Ale do tego auta wystarczający.
~Andrew
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Raczej nie jestem typem rajdowca dlatego ten silnik mi się podoba. Bardzo elastyczny i budzi się przy ponad 4tys obrotów. Niby wtedy jest głośno ale to przecież tylko na niedługim odcinku. Przy prędkości 140 na autostradzie przy 3tys obrotach jest przyjemnie
~pkopys
Touring Sports Facelifting 1.2 D-4T 116KM 85kW
Tu prawie bez zastrzeżeń , silniczek całkiem dynamiczny ,cichutki i w miarę oszczędny , oczywiście trzeba zapomnieć o katalogowym spalaniu ale przy spokojnej jeździe nigdy średnio nie spalił mi więcej jak 6,5 l przy jeździe mieszanej.
~Konrad
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Silnik hybrydowy doskonale radzi sobie w codziennych korkach oraz spokojnej podróży. Nie jest demonem autostrad i przy prędkościach > 130 kmh ma dynamikę jak większość aut, obecność silnika elektrycznego nie ma wówczas znaczenia.
~Vojek
Touring Sports Facelifting 1.2 D-4T 116KM 85kW
Dobrze się zbiera od niskich obrotów,tylko przy jeździe w korku jest trochę narowisty (system zero-jedynkowy).Silnik dobrze wyciszony o niezbyt rasowym dźwięku.Na razie nie zauważyłem,żeby brał olej (jak kuzyni tsi ze stajni VW)
~Zigi
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Ciężko coś o nim napisać. Nie psuje się. Powyżej 130km/h z rowerami na dachu, zapakowany samochód i pod górkę z gazem w podłodze na 6 biegu nie ma siły, samochód zamiast przyśpieszać zwalnia.
~Tomek_T
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
W zupełności wystarcza do napędzenia samochodu. W trybie elektrycznym jest bardzo cicho. Miejmy nadzieję, że brak skomplikowanych podzespołów odwdzięczy się długą żywotnością i niskim kosztem serwisu.
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting