Lista ocen Toyota Avensis II Kombi (159) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Mam skrzynię automatyczną. Dość już leciwa konstrukcja Toyoty, 4 biegi. Skrzynia jest ponadprzeciętnie trwała, bardzo płynnie zmienia przełożenia, kick down daje kopa pozwalającego szybko wyprzedzić tira. Duża wygoda w korkach, na trasie w połączeniu z tempomatem to już bajka.
~driver,koszzalin
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Czasami zdarza sie ze szarpie przy zmianie z 1/2. Czasami po postoju zeby wrzucic wsteczny musze wczesniej wrzucic 1... Skrzynia powinna byc inaczej zestopniowana bo przy 130km/h jest juz bardzo glosnio nie tylko ze wzgledu na kiepskie wyciszenie ale i wysokie obroty silnika
~Johnsson
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
Do pracy skrzyni nie można sie przyczepić, biegi wchodzą dobrze, niestety wajha zmiany biegów przypomina drążek kilofa wbity w podłogę. Końcówka fatalnie leży w dłoni, wahja jest zbyt długa i źle umiejscowiona. Biegi zmienia się bardzo niewygodnie.
~toyociarz ave
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak dla mnie dobrze, choć wsteczny często wchodzi ze zgrzytem. Lewarek długi nawet bardzo długi co nie jest już standardem we wspólczesnych autach, to czasem przeszkadza w szybkiej redukcji biegów. Zestopniowanie mogłoby być też ciut lepsze.
~Krzysiek
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
Skrzynia biegów bez zarzutów. Na zimnym silniku mogą się zdarzyć że 1,2 bieg ciężko wchodzi. Wymieniony olej w skrzyni przy 300tyś - widoczna poprawa (oczywiście nie jest idealnie - zapewne już się zużyły mechanizmy)
~Mc
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Gdyby nie dobrze dobrane przełożenia powyższy silnik był już zaorany... uważam że przełożenia zostały bardzo dobrze dobrane ( długie biegi) na minus - czasami kiepsko wchodzi wsteczny - ale to może być już problem mojego egzemplarza
~Piotrek
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Niezła skrzynia, która wg serwisu nie wymaga żadnych zabiegów jednak wg Toyoty wymiana oleju co 60 kkm. Po dodaniu dodatku z teflonem wreszcie rozwiązał się problem z wchodzeniem 2. Teraz biegi wchodza jak w masło.
~Jacek Szyszka
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Ogólnie ok. biegi wchodzą gładko i w miarę precyzyjnie. Czasem niewielki problem z wrzucaniem wstecznego, trzeba poprawić, aczkolwiek nie dzieje się to często. Trochę brakuje 6go biegu, zwłaszcza na autostradzie.
~KAMIL
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
KIEPSKO , NA 5 BIEGU JADĘ 107 I MAM 3000OBROTÓW PRZYDAŁBY SIE 6 BIEG, POZA TYM BIEGI NIE WCHODZĄ LEKKO TROSZKĘ SIĘ TRZEBA NATRUDZIĆ , ŻAŁUJĘ ŻE NIE KUPIŁEM W AUTOMACIE , WIĘCEJ PALI I SPOWALNIA ALE BYŁOBY LEPIEJ.
~wo74@tlen.pl
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
sześciostopniowa skrzynia biegów. Hmm na trasie może i dobrze dobrane przełożenia. Ale jak zwolnisz ze 140 do 80km/h trzeba zmieniać bieg na niższy bo inaczej nie doczekasz się na 6 biegu aż auto wróci do 140. Po mieście kiepsko
Toyota Avensis II Kombi