Lista ocen Toyota Avensis II Kombi (159) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek_Szyszka
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Ogólnie ok. biegi wchodzą gładko i precyzyjnie. Czasem niewielki problem z wrzucaniem wstecznego, trzeba poprawić, aczkolwiek nie dzieje się to często. Trochę brakuje 6go biegu, zwłaszcza na autostradzie.
~Luko
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Po niecałych 240 tyś km powoli się poddaje - synchronizatory ale póki co nie naprawiam, czekam jak się to dalej potoczy. Problem jest uciążliwy tylko kiedy szybko chcę zmienić bieg z 1 na 2.
~motodd
Kombi 1.6 VVT-i 110KM 81kW
Niestety w porównaniu do corolli, którą miałem wcześniej ustępuje jej pod względem precyzyjności z jaką wrzuca się biegi. Oczywiście nie jest żle i biegi wchodzą gładko, ale jakoś w rolce to śmigało lepiej.
~PawełG
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Kupiłem to auto i od razu zauważyłem coś nie tak ze skrzynią. W serwisie okazało się, iż wybierak \"był\" skrzywiony (tak twierdził mechanik). Usterka została usunięta na miejscu i teraz już jest ok.
~zukes
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Kilka razy nie mogłem wbić 4 jeśli spada z 5 - jest to poważny problem przy wyprzedzaniu bo z 5 poniżej 100km/h nie przyspieszysz. Wsteczny 2-3 razy nie mogłem wbić trzeba było wysprzęglać.
~rrosiak@post.pl
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Kilka razy zdarzylo mi sie ze po dojechaniu do skrzyzowania i zatrzymaniu się, nie moglem wrzucic jedynki, musialem najpierw wybrac na chwile inny bieg....nieco dziwne, ale generalnie OK
~zetorgur
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Mimo, że to manual + 147KM, to zmiana biegów nie niesie ze sobą szarpnięć ani wycia. Mam porównanie do Corolli 2003 i RAV4 2007 w benzynie. Avensis jest klase wyżej on nich.
~woosa wo74@tlen.pl
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
Bardzo dobra skrzynia biegów. dobrze dobrane przełożenia. Jedna małą wada. Nie wiem jak u was ale u mnie ciężko wchodzą biegi szczególnie za zimnym silniku pierwszy i drugi bieg
~Łukasz
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Działa normalnie. Jedynie nieraz mam wrażenie że wsteczny bieg nie wskoczył do końca, ale puszczając sprzęgło okazuje się że załapał. Ot pierdoła.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis II Kombi
7,1
8,6
~voen776
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Biegi wchodzą ciężko a wsteczny często wskakuje za drugim razem. Mamy dwie Toyoty i w obu jest ten problem . Wymiana oleju w skrzyni nie pomogła
Toyota Avensis II Kombi