Lista ocen Toyota Avensis II (413) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 419 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrewj@op.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Samochód został sprowadznony z Niemiec i zakupiony od dilera Toyoty z przebiegiem 41300 km (po przeglądzie). Dwa razy musiałem wymienieć akumulator, regenerowałem rozrusznik i były wymieniałem świece żarowe (ale sądze ze to ASO mnie naciągneło bo problem był z akumulatorem). Co ciekawe przez te 259 tys. nie miał wymienianego zawieszenia, oprócz jednej gumy amortyzatora, co objawiało się pukaniem.
~riko10@interia.pl
Sedan 1.6 VVT-i 110KM 81kW
TO MIT TOYOTY NIBY MA SIĘ NIC NIE PSUĆ A JEDNAK TU PLASTIK TRZESZCZY TU TROCHE KOROZJI W BABAŻNIKU ,TROCHĘ OLEJU KAPIE USZCZELNIACZ WALKA W SKRZYNI LAMPY PARUJĄ WSZYSTKIE WYMIENIALEM DO TEGO KLIMATYZACJA ,ŻARÓWKI,PLASTIKI,KLOCKI LUBIĄ PISZCZEĆ ,GĄBKI SIEDZIEŃ SKWIERCZĄ ,KOMPUTER POKAZUJE GLUPOTY O SPALANIU ,..............W KAŻDYM RAZIE DUŻO USTEREK JAK NA MODEL PO 2006 JEST TROCHĘ ULEPSZONY
~Krzysiek
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
Eksploatacyjnie wymienione łożysko w kole + czyszczony EGR w domu - nie jest to problem i każy użytkownik może sobie z tym poradzić. Raz czyszczony DPF oraz wymione sprzęgło kompletne (przy puszczeniu sprzęgła słychać było drganie/rzucanie silnikiem - wbrew wielu opiniom nie chodziło o Dwumas tylko o łożysko oporowe - dobry mechanik pozwolił zaosczędzić ponad 3000zł)
~krzysztof
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
samochodem jeżdzę od niespełna roku. wymieniłem akumulator i świece. Akumulator ponieważ wcześniejszy użytkownik jeździł autem okazjonalnie. Świece ponieważ tak zasugerował serwis. Po 8 latach ekspolatacji renault megane nie odczuwam w budżecie domowym poza paliwem że posiadam samochód. Dla tych co mają za duż kasy polecam renault !!! 8 lat doświadczeń to nie epizod !!!
~MM
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
W porównaniu do innych samochodów które miałem to tragedia np łącznie zgubiłem w życiu 5 kapsli na koła 1szt w 1986 roku w maluchu i 4 szt w tym samochodzie W serwisie wskutek uwag zamocowano mi je na plastikowe opaski i aktualnie mam Toyotę wiazaną na sznurki. Sypał się lakier wymieniano uszczelki w drzwiach pasy bezpieczeństwa a żarówki w reflektorach to zmora
~tetetka
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
No wlasnie-nie wiem czy to jest drobiazg ,ale ciagle cos mi grzechocze w kolumnie kierwniczej-szczegolnie na b. nierownych drogach ,przy nierozgrzanym silniku ,i przy wiekszych wibracjach -jazda jedynka lub wolna jazda po nierownej kostce. Strasznie mnie to denerwuje ,a na dodatek w momencie kontroli w serwisie ten objaw minal-wiec wzieli mnie pewnie za czubka.
~Front Marian
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Jak na rodzinne auto to ktoś zapomniał właśnie o rodzinie. Brak schowków i oświetlenia na tył. Oświetlenie bagażnika (kombi) w złym miejscu, gdyż zasłania się je swoim ciałem w trakcie wyciągania bagaży, znalźć drobiazgi w koszyku przy tym oświetleniu jest niemożliwe. Brak gniazda w bagażniku. Brak uchwytów siatkowych. Nie ma kieszeni z tyłu na lewym siedzeniu.
~damiano_z
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Brak usterek, nic się jeszcze nie zepsuło na szczęście, auto nigdny nie było w serwisie z powodu naprawy. Tylko wymiany eksploatacyjne filtrów i płynów. Raz wymieniałem końcówki drążków stablizatorów, ale to z powodu konieczności dość intensywnego użytkowania po drogach gruntowych. Aha zawieszenie tylne ząbkuje opony, co jest trochę wkurzające i kosztowne.
~grzegorzgruba@yahoo.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Zbierająca się woda w schowku w bagażniku oraz w tylnich lampach. Powodowało to ciągłe zaparowywanie tylnich szyb. Okazało się, że 3 śruby mocujące lampy do karoserii po prostu się poluzowały. Dla pewności dołożyłem trochę silikonu \"łazienkowego\". Inne drobiazgi, to niestety tandetne jak na tą klasę samochodu plastiki użyte do wykończenia wnętrza.
~krzysztofbialy@neostrada.pl
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Do tej pory zupełnie nic. Oczywiście silnik popija olej (0,06 - 0,1 l/1000 km). Już nie mam złudzeń - każdy nowszej genaracji diesel pije od nowości. Przynajmniej toyota zużywa mniej niż połowę trego co tdi, którym jeździłem wcześniej. Przed zakupem spytrajcie o normy spalania oleju - ogólnie producenci przyjmują 1l/1000 km - absurd.