Lista ocen Toyota Avensis II (413) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 419 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jedyna która mnie irytuje to te chrobotanie pod deską rozdzielczą. Niby postąpiłem tak jak w opisach przy próbie jej zlikwidowania ale nic z tego.... Wpiszcie sobie w google: chrobotanie pod deską avensis T25. Będziecie wiedzieli o co chodzi. Ale to jest na prawdę pikuś i czepianie się szczegółów.
~Marek
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Trzykrotnie autko gubiło zaślepkę do spryskiwacza reflektorów, to mocowanie jest słabe. Jeśli chodzi o ksenony to lewy pracuje od nowości a prawy wymieniam co 30000 km, od nowości jest już trzeci i boje się że za 6000 km znów czeka mnie wydatek. Przy 84000 wymieniony został alternator (usterka techniczna).
~znający temat maruda
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
trzeba to powiedzieć - kiepska jakość tapicerki. Materiały słabe.Warto czasem pooglądać samochód od dołu i pomalować tłumik i elementy podwozia. Słaba jakość farby (czarnej). Tłumik mam jeszcze oryginalny fabryczny od nowości. Przednie lampy lub lampa lubi lekko parować wiosną i jesienią.
~esel
Hatchback 2.0 D-4D 126KM 93kW
Na razie odpukać, wszystko super. Ale przejechałem nim dopiero 7000 tyś. po zakupie od poprzedniego właściciela. Jeśli mu wierzyć to przez 65000 nie miał żadnych usterek. Czasem blokuje mi się sprężyna w masce przedniej, konieczne wtedy jest podważenie palcami maski aby ją podnieść.
~toyociarz ave
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Niestety tylko przeciętnie tzn. przepalające się nagminnie żarówki świateł mijania, odpadające emblematy, skrzypiące fotele i elementy deski rozdzielczej, słabe mocowanie rolety bagażnika /plastikowy element mocowania pęknięty - brak możliwości wymiany nie inaczej tylko z całą roletą !!!/.
~Rafał
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Troszeczkę trzeszczy fotel kieowcy, ale moja waga nie zalicza się do przeciętnych. Przy wysokich predkościach czasami coś zaświszczy przy lusterkach bocznych po obu stronach, ale tylko czasami nie wiem od czego to może być, kolo 160 km/h, przy 190 km/h jest O.K. (czasami tak, czasami nie).
~toyociarz
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Narazie brak lecz np. fotel kierowcy lekko skrzypi, a jazda na wiejskich drogach gruntowych powoduje występowanie lekkich stuków w części przedniej /nie jest to kolumna kierownicy ze wspomaganiem elektrycznym bo po nagrzaniu w słońcu stuków nie ma/ - wszystko to słychać z uwagi na doskonałe wyciszenie
~Tomasz
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
Dwa razy wymieniłem przepaloną żarówkę H7, raz postojówkę. Kilka razy wymiana po stronie pasażera wycieraczki, ze względu na słabe zbieranie wody (zużycie, kwestia jakości gumy i firmy - wymieniony komplet). Po za tym zupełnie nic innego przez cały okres użytkowania.
~kayenne1
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
WAŻNE: w 1.roku zadbalem o wymiane kilku czesci, ktore w tym modelu byly zawodne. Dotyczy to: reflektorow, tarcz hamulcowych i kolumny kier (drzenia ukl kier). NAPRAWY/wymiany po gwarancji: - pompa spryskiwacza szyby przedniej - łożysko koła /przednie/ - raz kasowanie błędu /VSC/
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis II
8,3
9,8
~j
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
wymienione cztery razy reflektory ( oba) nadal paruję czyli problem nierozwiązany, porażka dla mnie inzynierow toyoty WSTYD. wymiana ukladu kierowniczego ( stuki), piszczace hamulce, trzaski w kokpicie ciekawe że nie zawsze i w rożnych miejscach , kiepsko wykończona tapicerka .