Lista ocen Toyota Avensis II (413) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 419 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Na początku było ustawianie geometrii zawieszenia /kierownica krzywo ustawiona fabrycznie/, potem skrzypiący fotel kierowcy i wymiana poduszek siedziska oraz tapicerki. Pozostało do ustalenia czy pukanie pod deską rozdzielczą pochodzi od luznego elementu czy też jest to wada elektrycznego wspomagania kierownicy /częsta przypadłość nowych Avensisów/.
~bieniek
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Dość dobrze. Wymiana łożyska przez rok użytkowania. Teraz coś puka z tyłu w zawieszeniu ale pewnie jakaś guma na wahaczu. Do sprawdzenia. Generalnie jest w miarę dobrze. W audi naprawiałem co tydzień coś innego niby pierdoły ale jednak. Nie wiem jak avensis wygląda pod maską. Dolewam tylko spryskiwacz więc rzadko tam zaglądam.
~f60
Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Jestem drugim właścicielem. Auto kupiłem 5 letnie z 55 tyś. przebiegu. W chwili zakupu nic mu nie dolegało. Zrobiłem generalny przegląd w autoryzowanym serwisie, gdzie wymieniono wszystkie płyny eksploatacyjne. Sam zrobiłem w ciągu 8 miesięcy 11 tyś. Do tej pory wymieniłem tylko 3 żarówki, przesmarowałem pedał sprzęgła
~jarek_n11@tlen.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Trzeszczenie podlokietnika kierowcy od zawsze nie do wyeliminowania. Durne plastikowe klapki od spodu. Po wjechaniu w sterte piasku przy wykrecaniu na waskiej drodze uszkodzilem zaczep juz nigdy nie daly sie naprawic i otwieraja sie przy szybkiej jezdzie lub silnym wietrze trac o podloze.Teraz mam poskrecane srubami.
~zadowolniony
Sedan 2.4 i 16V D-4 163KM 120kW
Po niecałych trzech latach eksploatacji pojawiło się drobne zaparawonie przedniego reflektora (światła ksenonowe)- serwis bez żadnych dyskusji wymienił bezpłatnie oba ksenony na nowe (gwarancja). Czasami przepalają się żaróweczki tylnych świateł- w ASO wymieniają od ręki, trwa to minutkę a koszty w granicach 10zł.
~zygwaz@wp.pl
Sedan 2.2 D-4D 177KM 130kW
Przez 2 lata nie odnotowalem zadnych usterek drobiazgow WSZYSTKO jest na swoim miejscu, nic nie odpadlo i nie spalila sie zadna zaroweczka -Lewki uczcie sie ;). Jest jedna wada! Nie probujcie spryskiwac reflektorow raz za razem. Drugie uzycie przycisku spryskiwacza po zbyt krotkiej przerwie powoduje spalenie bezpiecznika.
~witold z wiednia riko1@gmx.at
Hatchback 1.6 VVT-i 110KM 81kW
halasliwe plastiki na karzdym kroku mialem troche korozi w bagaznik PISZCZALY MI HAMULCE mialem zaparowane halogeny skrzypi mi siedzenie kierowcy dobrz jest tez smarowac uszczelki komputer pokazuje mi zle srednie zuzcie paliwa 1 glosnik w tylnych drzwiach tez szwankuje lakier chodz metalik nie jest dobry szczegulmie na zderzakach
~Tomasz
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Bardzo miekki plastik deski rozdzielczej -można go niechcacy porysować byle czym. Niedokładny komputer. Zbyt nisko poprowadzona dolna linia zderzaka przedniego -w polskich warunkach zaliczasz prawie kazdy kraweznik Słaba jakość tapicerki w wersji LUNA.W mojej 5-letniej corolli mam chyba w lepszym stanie fotele.
~Dave emali:adler.tr@gazeta.pl
Hatchback 2.0 D-4D 116KM 85kW
uszczelki tylnych drzwi-wymieniono na gwarancji,peklo plastikowe mocowanie zderzaka a pozniej mocowanie oslony silnika(przy przeb.10 000).Te wszystkie zew.elementy plastikowe to jeden wielki szajs na poziomie nizszym niz Daewoo. Serwis to tylko naprawia z uprzejmosci bo twierdza ze to wina zlego uzytkowania.
~Mariusz
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Wadą fabryczną tego auta jest szybkie wypalanie się soczewek w reflektorach ksenonowych oraz skorodowany czujnik poziomowania świateł (mam taką wersję wyposażenia) przez umiejscowienie go w podwoziu. Czujnik nie ma żadnej dodatkowej osłony, przez co poddawany jest działaniu wody podczas jazdy.