Lista ocen Toyota Carina V (227) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 219 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lysy1233
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Mam zalozony LPG i koszt przejechania 100 km wynosi okolo 18-19zl. Spalanie jeszcze nie przekroczylo 9 litrow na 100 km w jezdzie mieszanej. Nie mialem okazji wyjezdzic po miescie tyle zeby napisac o spalaniu maksymalnym,jednak mysle,ze 10 l lpg/100km to bedzie to. Ceny napraw tez nie przerazaja. A ceny czesci- rozrzad-160 zl,swiece zwykle po 10 zl,filtry do 20 zl,a z powazniejszych rzeczy,to nic jeszcze nie robilem.
~carin7
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Jeżdzę przeważnie na gazie , benzyna tylko na pierwsze minuty po włączeniu silnika i po każdym zatankowaniu butli gazem przegonie go około 15km na benzynie.Zużycie benzyny na trasie oscylowało w granicach 7,5l przy różnej prędkości nawet i tej wiekszej. Gazu od 7,7l w trasie do 11,3l w mieście, jak na tą pojemność silnika wydaje mi się spalanie umiarkowane. Instalacja gazowa 4 rok i spisuje się bez zarzutu.
~Uncle_t
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Jak już pisałem spalanie jest wzorem do naśladowania przy tej mocy silnika. Ceny części, hmm, jest to japończyk, więc nie może byc bardzo tanio. Powiem nawet, że części są droższe niż do Mercedesa 124. Ostatnio wymieniałem koło pasowe, napędzające pasek(z niewiadomych powodów strzeliło) i tu trochę się zdziwiłem, bo w aso powiedzieli mi 700zł, a w japancarsie 500zł. Moim zdaniem to dużo, ale w końcu kupiłem używane za 80 zł :)
~Warszawa-Poznań - 2godziny
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Min 7,9l/100km max 13l/100km W miescie przy jedzdzie dynamicznej auto pali 10 litrow,a w trasie jak sie bardzo spieszy do Gdańska to 13 litrów (jzda z gazem w podłodze non-stop) Ceny przeglądów w Toyocie to jakieś jaja,ceny oryginalnych części tez wysokie.plusem autoryzowanego seriwsu jest doskonała jakoś obsługi. Warto znalezc mechanika w swojej okolicy który sie zna na tym samochodzie i jemu powierzyc serwis.
~Bartek
Kombi 1.8 i 16V 107KM 79kW
Tu to jest mistrzostwo świata bo można zrobić 6l(8l gazu) na trasie jak się równo jedzie W mieście spali 8l (10-11l gazu) i tyle jeśli chodzi o spalanie Jeśli chodzi o części to już nie jest tak różowo ale jest to auto które z reguły ciężko zepsuć wiec i części są droższe – nic się nie dzieje przypadkowo :D Trzeba pamiętać o wymianach oleju i pasków i śmigać ile dusza zapragnie
~Piozma
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Auto nad wyraz ekonomiczne , w mieście przy spokojnej jeździe nie przekracza 8l/100km , na trasie to nawet potrafi 5l/100km spalić , ale przy normalnej jeździe z wyprzedzaniem itd to około 6-7l/100km . Typowy przegląd , to jedynie wymiana materiałów eksploatacyjnych bo nawet żarówki się nie spalają , no jedynie drążki stab. o których już pisałem ale to nie jest duży koszt (około 40zł szt.+wymiana)
~huligano
Sedan 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
jak na silnik 2.0 133km to mocy wystarczy. zuzycie paliwa ok 9-10l w mieście i ok 9 na trasie.ostatnio nawet zszedłem do 7L po mieście z włączoną klimą nie jeżdżąc wolno ale też nei przyspieszając maksymalnie. oczywiście pisze o spalaniu lpg bo na benzynei rzadko jeżdże oczywiscie jak porządniej przydusze to i 12l wypije ale nie wiecej
~kielt
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
O TU TO BĘDZIE MINUS, lubi wypić jak ja a może i lepiej ;-) w mieście odcinki do 10 km duż eśniegi wyszło mi 13,2l spokojnej jazdy do 3 tys./obr. średnio pali mi 10l pół na pół trasa miasto, gdzie pasek palił średnio 8l vectra 7,5 a rolka 7l na maxa średnio oczywiśnie 1.3 88km ( a propo żabka supek autko głupi byłem że sprzedalem)
~Jarek
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
POdobno Toyota mało pali to nie prawda - trasa 10,5 gazu miasto 12,5 przy normalnej jeździe ale nie szybciej jak 150 km/h na benzynie miasto 10l trasa 8 l Ceny napraw naprawa hamulcy tył 300 zł w tym bębny i szczęki gumy stabilizatora tył 30 zł nic pozatym nie naprawiałem chociaż bierze oliwkę i trzeba zrobić pierścionki a to napewno będzie kosztować
~przemass
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Spalanie jest male w stosunku do mocy silnikow. LPG: trasa ok 8,5-8,9 L miasto 10-11 L BENZYNA: trasa ok 7,5-8 L miasto ok 9-9.5 L Dzieki temu ze samochod ma juz pare lat, koszt czesci jest niewielki, tym bardziej ze w ogole sie nie psuje, a wymieniac trzeba jedynie rzeczy ktore sie poprostu zuzyly.