Lista ocen Toyota Corolla VIII (307) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 389 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aleksander_turski@poczta.wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Bez klimatyzacji w lecie ciezko wytrzymac, zwlaszcza przy szybkiej jezdzie, kiedy nie mozna otworzyc okien. Po przytkaniu filtra przeciwpylkowego skutecznosc ogrzewania w zimie bardzo spada. Stosunkowo cichy wentylator.
~waskimarcin
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Wentylacja i ogrzewanie. Ogólnie wentylacja na wysokim poziomie nie mam problemu z zaparowaniem szyb tak jak to inni na drodze ogrzewanie też nieźle działa choć w duże mrozy mogło by być lepiej -5
~konradmc
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Wentylacja jaka wentylacja , chyba na jedna osobę bo już w dwie nie daje rady paruje przednia szyba a jak masz już cztery to nic nie widzisz i szmata w ruch, dla mnie wentylacja w tym aucie to niewypał.
~machu84
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Wentylacja - latem nie wyrabia się z chłodzeniem. niestety ale w starszym Nissanie lepsze było \"chłodzenie\" Ogrzewanie - po 500 m czuć ciepłe powietrze, na długich trasach sprawdza się znakomicie
~karolcia20
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Myślę że w granicach rozsądku. Zimą pewnie trzeba około 20 minut jazdy zanim silnik osiągnie temperaturę roboczą. Latem da się jechać z zamkniętymi oknami korzystając tylko z nawiewu, no ale to nie klima.
~bociolek@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Trzeba tylko pamiętać, że w tym samochodzie jest filtr pyłkowy, który jak się zapcha to wtedy jest słaby nadmuch dośrodka. Filtr dość drogi ok.70zł, ale ja wyciągam stary i piorę go i jest jak nowy.
~Marcin z Białegostoku
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Ogrzewanie działa bardzo dobrze i jest bardzo wydajne. Wnętrze bardzo szybko się nagrzewa. Przy temp. -20°C wnętrze nagrzewa się po kilku minutach. Klimatyzacja manualna mogła by być trochę bardziej wydajna.
~Marek
Sedan 1.3 86KM 63kW
Niestety nie mam klimy,ale przy włączonej wentylacji szyby nie parują.Zimą już po kilkuset metrach wiało ciepłe powietrze ,zobaczymy,jak będzie w letnie upały-dopiszę za kilka miesięcy.
~Mielczar
Sedan 1.3 86KM 63kW
Nie mam A/C niestety, ale wielki plus za szybkie nagrzewanie się auta zimą. Trochę parowały mi szyby jak jeździło się w dwójkę, ale nie wymieniałem filtra kabinowego. To może być przyczyna.
~Wotan91
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Połamały się elementy sterowania wentylacją, przez co trzeba ustawiać ją sposobem. Ponadto moim zdaniem wentylacja działa albo za gorąco albo za zimno :D Ale to moje odczucie.