Lista ocen Toyota Corolla VIII (307) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 389 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sedan 1.6 110KM 81kW
mam klimatyzacje montowana przez dealera Toyoty zaraz po kupnie przez własciciela. jest wydajna i schładza porządnie. zimą szybko usuwa wilgoć z auta o ile temperatura nie jest poniżej -5C wtedy się nie załaczy ale i wilgoci w powietrzu nie ma. ogrzewanie też nie nastręcza problemów nawet w siarczyste mrozy.
~riczi20@op.pl
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Lipa. Szyby parują, nie da sie ich nigdy do końca odparować. Nawet na trasie. Ciepłe powietrze leci dopiero przejechaniu 10 km. A wieje z tych wentylatorów co kot napłakał. Co najśmieszniejsze to to że gdy puszcze ciepłe powietrze na szybę to pozostałe wentylatory trzeba zamknąć bo leci z nich zimne powietrze.
~mx31@o2.pl
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
KOMBI. Nie miałem żadnych kłopotów. Wersja bez klimy! Ale jak są mrozy to lepiej wypalić papierosa zanim się nagrzeje. Potem - nie ma problemów. Problemem jest filtr - umieszczony beznadziejnie pod "nogami" pasażera. Trzeba go często wymieniać lub "przedmuchiwać. Trochę za drogi jak na tak częste wymiany....
~Pahoo
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Jedyna duża wada tego auta - słabe ogrzewanie i wiatraczek - przy zmrożonej szybie konieczna jest często interwencja manualna. Poza tym w aucie przy dużych mrozach jest zimno i są problemy z nagrzaniem, szczególnie w krótkich trasach. Słaby wiatrak (nawet na MAX) nie pomaga za bardzo.
~baran
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
w lecie klima szybko chlodzi, w zimie trzeba przejechac pare km , zeby bylo cieplo . brakuje ogrzewania przedniej szyby. sa natomiast podgrzewane lusterka,ktore przy -20 stopniach w ubieglym roku odmrazaly sie po ok 1 do 1.5 min. tylna szyba ok 6.6 min. nawiew 4-stopniowy wystarczajacy
~spidenciusz
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik ekspresowo osiąga temperaturę 90stopni więc na ciepełko nie trzeba długo czekać:) Trochę samo przewietrzanie wnętrza niedomaga - w deszczu szyby czasem parują . Jeśli chodzi o schładzanie wnętrza latem to ... lepiej mieć klimatyzację lub okna otworzyć (ale to chyba w każdym samochodzie).
~Waldek
Hatchback 2.0D D-4D 90KM 66kW
Tu miałem problemy i do końca ich nie naprawiłem. W leciwym aucie mimo włączenia na maksa ciepłego nawiewu, przedostawało się nieco zimnego. Dostęp do tych klapek sterujących nawiewem jest mocno utrudniony, stąd odpuściłem. Dało się z tym żyć, ale problem zaznaczam.
~marart
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Super, nigdy nie mam zaparowanych szyb. Wentylacja jest bardzo mocna, na max potrafi naprawdę mocno wiać. Przy ustawieniu low bardzo dobrze recyrkuluje powietrze. Chodzi bardzo cicho i efektywnie. W zimie nawet przy - 18 można jechać bez kurtki. Nie mam klimatyzacji.
~motodd
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Bez klimy nie ma komfortu :( Ale na ogrzewanie narzekać nie mogę. Jedyne o co trzeba zadbać to wymianę filtra powietrza (ok 60 zł) raz na kilka lat. Przy bardzo zabrudzonym filtrze wentylator ustawiony na maksa nie daje żadnego efektu i dmucha jak na jedynce z czystym filtrem :)

Toyota Corolla VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~seniorkolec
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Corolka nagrzewa się niezwykle szybko. Nawet podczas wyjątkowych mrozów wystarczy jej kilka chwil i w środku już czuć przyjemnie ciepełko :-) Wentylacja również bez zarzutów. Nadmuch na szybki i para znika w oka mgnieniu, a od 3 lat nie wymieniany był filtr... :)