Lista ocen Volkswagen Golf III (93)

~Paweł
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Ogólnie byłem z niego bardzo zadowolony i sprzedałem z łezką w oku :) To jest tylko golf i tak należy do niego podchodzić. To jest taki przyrząd do sprawnego przemieszczania się. I co najważniejsze - koszt utrzymania na poziomie roweru!
~Grzegorz
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Tanie auto do jeżdżenia. Wymieniać trzeba tylko cześci eksploatacyjne. Z poważniejszych napraw do wymiany były przeguby wewnętrzne i uszczelnienie pompy paliwa. Poza tym to co zwykle - zawieszenie, klocki itp. Typowy wół roboczy.
~uzytkownik_VW_od_1985
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Auto do jezdzenia. Wsiadasz, lejesz paliwo i jedziesz, nie martwiac sie, czy wrocisz na lawecie. Pomimo 15 lat zero skrzypienia czy luzow we wnetrzu. Niestety, rdza wylazi tu i owdzie, glownie na elementach, ktore moga miec kontakt z piaskiem/zwirkiem wypadajacym spod kol. Jakosc uszczelek w szybach gorsza niz w starszych modelach. Malo urodziwy, prosty, ale tani i niezawodny.
~Szkudnik
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Ja z auta jestem zadowolony. Lałem do baku ( bardzo różnej jakości paliwa) i jechał. Jeździł w największe mrozy. Części śmiesznie tanie. Ogólnie auto dobre, ale trzeba trafić dobry, niezajeżdżony egzemplarz.
~fiszman@wp.pl
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Poprzednio miałem MB 124 250dT, to był dopiero wózek. Golf jest całkiem inny-mniejszy, słabszy, ciaśniejszy, prostszy ale sporo tańszy. Ten samochód to prawdziwy kundel (brak drewna, podłokietnika, lakier. zderzaków), ale ciężko go nie polubić.
~gebek1@wp.pl
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
jak jest zimny to wrzucając dwójkę "zgrzytnie", ale po kilku minutach problem znika (Skrzynia biegów)
3,4
~Karlos00
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Wiadomo że klekot bociana:D A co do elastyczności to silnik muła 65 KM ale nawet daje rade jak na taki silniczek. Wiadomo szału nie ma i wyprzedzać nie zawsze jest różowo, ale do spokojnej jazdy sie nadaje. (Silnik)
4,1
~tomex
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
jak na silnik bez turbo nie jest źle, jak na silnik w 10 letnim aucie REWELACYJNIE... (Silnik)
~mirras
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Jeden z najlepszych silników Diesla 1.9 D Volkswagen, jednostka nie do zajechania. Mój miał przekulane 350 tyś i koprecha nadal prawie jak fabryczna na każdyk garnku:) Silnik bardzo oszczędny, dojeżdżałem nim do pracy codziennie przez centrum Poznania i potrzebował na to ok 5,5 l/100km :) a elastyczność to jego drugie imie :) Niestety coś za coś, potworem prędkości to on nie jest ale budę pcha, nawet z pełnym załadunkiem, że aż chuczy :) (Silnik)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III
5,9
10,1
~Tomek
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
silnik może trochę głośny (ja lubię to brzmienie), sprawuje się bardzo dobrze, niezawodny i oszczędny, wymieniłem tylko wtryski i uszczelkę pod głowicą, nie szkodzi mu nawet olej spożywczy 50/50%, można się przyzwyczaić do małej dynamiki-po eliminacji zalezionego katalizatora jest trochę żwawszy (Silnik)