Lista ocen Volkswagen Golf VII (207) - Całokształt

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mark
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Samochód w klasie kompaktów bardzo dobry. Wygodny i przyjemny w spokojnej jeździe. Nie do końca przekonuje mnie automatyczny elektryczny hamulec ręczny. W jeździe miejskiej to wygoda, ale przy wjeździe do garażu zwykły ręczny był dla mnie wygodniejszy. Oszczędny. Od początku użytkowania średnie zużycie paliwa (60% miasto z średnimi korkami, 40% trasa z drogowymi prędkościami 80-100 km/h) wynosi 5,7 l. Bagażnik umiarkowanej wielkości.
~Romek81
Variant Facelifting 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Jestem użytkownikiem samochodu od miesiąca i z wyboru jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem rozważałem inne kompaktowe kombi Toyota Auris, Honde Civic, Ford Focusa, Opla Astre ale po jeździe próbnej wybrałem Golfa. To jest samochód o klasę wyżej niż konkurencja, chociaż jest też ok 10 tys droższy. Moim zdaniem warto dopłacić. Jazda, jakość wykonania, wyposażenie, wyciszenie odpowiada samochodom z segmentu premium.
~apli2
Variant Alltrack 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Generalnie auto spełnia pokładane w nim nadzieje. Jest wygodne, szybkie, trochę twarde - ale głównie na bruku lub częste małe dołki. Świetny silnik, duży bagażnik i bardzo dobre ksenony nic nie ustępujące tak modnym obecnie reflektorom ledowym. Wszystko działa bez zarzutu może nieco nieco zastrzeżeń do skrzyni. Największe zastrzeżenie to do wyglądu auta - biedna myszka na tle konkurencji, ale widziałem co kupuję.
~Konrad
GTI 5d 2.0 TSI 230KM 169kW
W tym przedziale cenowym po prostu nie ma lepszego auta. Idealny wybór dla kogoś, kto ma zacięcie motorsportowe i w przyszłości chce zainwestować w coś jeszcze szybszego :) Spalanie mogłoby być trochę mniejsze ale coś za coś. Z tym autem trudno się oprzeć ścigania na światłach z każdym napotkanym kierowcą. Przydałoby się 4x4 ale wiadomo, do tego to już Golf R, a to już zupełnie inna półka cenowa.
~Franciszek
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
No i minęły dwa lata, spotkanie w VW Plichta Service - przegląd wg checklisty, wymiana oleju, i serwis klimatyzacji. Koszt, życzę każdej marce takiego podejścia do kieszeni klienta. Ten czas minął bezawaryjnie, niezawodnie, z przyjemnością jazdy i spokojem tankowania. Zużycie paliwa - potrafiło zejść poniżej 5 ltr - ale korki też potrafią dać znać o sobie, ale akceptowalnie. Oby tak dalej!
~Jakob
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Kupiłem z floty i nie żałuje. To dobre auto z oszczędnym silnikiem 1.6 tdi. Ma niedużą moc na papierze bo tylko 105 km ale jeździ nieźle i przyszpiesza bardzo zwinnie. VW ma zwykłą 5 biegową skrzynie ale to wystarczy. Brak koła dwumasowego obniża koszty eksploatacji. Zresztą tu nic sie nie psuje. To śmieszne ale nawet żarówki mam od nowości. Zawieszenie też jest dziewicze. Polecam Golfa.
~Dark
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
ZMIENIŁEM PO 1,5 roku z TSI 122 NA 150 km. Wcześniejszy model byl dla mnie zbyt nudny podczas jazdy. Chodzi głównie o zawieszenie i silnik dołożyłem też trochę do lepszego wyposażenia auta. Jeżdżę jeszcze krótko ale wreszcie mogę mówić o jakiejśtam przyjemności z jazdy no i wygląd czarnego koloru teraz na 17 i sportowym zawieszeniu przyciąga bardziej spojrzenia - no a to też ważne- ponoć
~Bartek
Variant Facelifting 1.5 TSI BMT 130KM 96kW
Najgorsze auto jakim jeździłem. Rozczarowanie goni rozczarowanie, braki w ergonomii i w logice. To pierwszy golf w rodzinie, służbowy. Nie mieliśmy wpływu na konfigurację więc niemało minusów z tego będzie wynikać. To nawet gorzej bo oznacza, że wiele podstawowych rzeczy nie jest oferowanych bez dopłaty a auto kosztowało 90 000 zł. Szczegóły w dalszej części oceny.
~Marcin Leszczuk
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Świetny samochód - niewiele mankamentów, dużo plusów. Klasyczna mega praktyczna bryła Kombi, brak polotu wynagradza ekonomia i niezawodność. Jak chcesz w tej klasie samochód ładniejszy, tańszy, szybszy, nieeuropejski, wyciaciany, bezpieczniejszy i mniej chodliwy u złodziejaszków - wybór masz ogromny. ALE co GOLF to GOLF, wersja VII jest rewelacyjnie dopracowanym samochodem.

Volkswagen Golf VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~paweł_krzysztof_paweł
Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW
Autko z silnikiem 1.4 TSI 140KM to idealne połączenie! Silnik żyletka przyśpiesza w każdym zakresie obrotów a przy tym bardzo oszczędny u mnie średnie spalanie to 6l przy normalnej jeździe przy prędkościach autostradowych 180km/h spali ok 8l także jak na benzynę to rewelacja. Od wymiany do wymiany oleju 0 dolewek. Z mojej strony bardzo polecam tą jednostkę jak i całe auto .