Lista ocen Volkswagen Golf VIII Hatchback (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krwcu
Hatchback 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW
w mieście skrzynia szarpie tak że gdy jechałem z otwartą szybą to myślałem że zaraz skrzynia się złamie w pół albo wyskoczy nad samochód, bardzo nieudane połączenie miękkiej hybrydy jeżeli chodzi o miasto, poza miastem samochód całkiem przyzwioicie "szybuje"
~JaroRS
Hatchback 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW
Automat i mild hybrid działa świetnie. Bardzo płynna jazda. Biegi zmieniają się niezauważalnie i bardzo szybko (ale Ameryki tu nie odkrywam, skrzynie dwusprzęgłowe pracują fenomenalnie). Nie wrócę nigdy więcej do manualnej przekładni.
~MJ
Hatchback 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW
Na "zimno" potrafi wysoko ciągnąć bieg nawet w trybie eco (np. przy 50 kmh uparcie trzyma się 4 zamiast zmienić na 5). W trasie zdarza jej się bardzo przysnąć w trybie eco, ale idzie się przyzwyczaić.
~Piechoor90
Hatchback 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW
Baaardzo szybka reakcja skrzyni biegów. Chyba dzięki układowi mild-hybrid nie ma laga i takiego zamulenia jak inne nowe samochody spalinowe, które ponoć spowodowane jest normami WLTP.
~Jan
Hatchback 2.0 TDI SCR 115KM 85kW
Jak był "nowy" to haczyła trójka. Wchodziła na dwa razy. Odebrałem ostatnio zastępczego Golfa 8 benzynę i miał dokładnie ten sam objaw. Po paru tys km się to dotarło.
~macintosh
Hatchback 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW
Ponoć ludzie narzekają na manuale, ja mam DSG i jestem zadowolony. W nowym samochodzie jedyna słuszna skrzynia to automat...
~Rocker
Hatchback 1.5 eTSI EVO mHEV 150KM 110kW
Nie mam zastrzeżeń do pracy skrzyni, zmienia biegi płynniej niż DCT w Kii. W trybie sport bardzo dobra reakcja na dodanie gazu.
~Michalina
Hatchback 1.5 TSI EVO 130KM 96kW
manual działa bardzo płynnie, kangurowanie nie w tym przypadku
~Użytkownik
Hatchback 1.0 TSI 110KM 81kW
Poprawnie, aczkolwiek nie jest to najlepsza skrzynia w porównaniu do konkurencji.
~Maciej
Hatchback 1.5 TSI EVO 130KM 96kW
6 biegowa skrzynia biegów , elastyczna , nie sprawiająca problemów (manual)
Volkswagen Golf VIII Hatchback