Lista ocen Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TomS
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Najważniejsza sprawa silnik. 2,0 TDI 110 KM. Producent podaje, że 100 km osiąga po 11 s. Ja mu wieżę na słowo. Wystarczy wcisnąć pod światłami pedał w podłogę i auto od razu przyśpiesza. Trzeba mieś też refleks ponieważ pierwszy bieg jest tylko do ruszania. Prędkość 10 km/h i trzeba już wrzucić 2. Największa frajda to spalanie tego auta. Mój rekord to na odcinku 70 km 1 to 4,1 l ON/100 km i średnia prędkość 73 km/h. Jeśli ktoś jeździ na...
~Radek
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Moje przebiegi: 75% trasa i 25% miasto (Warszawa). 5.3 uzyskałem na trasie+wyjazd z Warszawy 150 km ze średnią prędkością 70 km/h. 4,8 - to tylko trasa, prędkość średnia 65 km/h. 6.7 - po mieście, poza godzinami szczytu. Jeżdżę jak "emeryt", hamując silnikiem i stosując się do wskazań komputera. Spalanie wg komputera to -0.2 l/100km wg tego co jest przy dystrybutorze. Pomiary wg komutera: przy 80-100 km/h - 4.7l, 100-120 km/h 5,5...
~marek_gransicki
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Serwis przy tak nowym samochodzie to na razie zero złotych i zero minut zmarnowanych. Spalanie póki co zadowalające. nie trzeba wierzyć komputerowi, który wskazuje, że nawet przez te parę zimowych tygodni zużycie paliwa nie przekracza 6,3 l przy jeździe głównie (90%) po małym mieście. W realu jest gdzieś między 7,5 a 8,5 litra na odcinkach koło 8 do 10 km. Wystarczy wyjechać na trasę i już jest lepiej. Jak do tej pory najniższe spalanie na...
~Przemo
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Jestem zadowolony ze spalania. Jak w każdym samochodzie wszystko zależy jak się jeździ. Przy naprawdę nudnej jeździe spokojnie można zejść poniżej 6l. Jadąc w trasę przy większych prędkościach z dużo ilością przyspieszeń i wyprzedzania spalania oscyluje około 7 l - 8l. W mieście różnie ale 7l jest do zrobienia.
~p.
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Spalanie paliwa naprawdę zaskakuje na plus. No i zmora silników benzynowych turbodoładowanych - przy 20 tyś musiałem dolać 700ml oleju. To nie jest jakaś duża ilość, ale chyba w nowych autach to zaczyna być standard, że kontroluje się również olej. Plus za kontrolkę niskiego poziomu oleju, niezależną od ciśnienia oleju.
~Marek Architekt
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Warunki sprzedaży całkiem ciekawe. Zużycie paliwa nawet przy dużych prędkościach na autostradzie zachęcające, choć na razie trudno mówić o prawdziwej jeździe autostradowej bo przy obecnym przebiegu staram się unikać szarżowania. Poza paliwem przy 3000 km trudno mówić o kosztach.
~Hr
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Średnio pali w zimie ok. 8 l. Mam nadzieje, że nauczę sie jeździć bardziej ekonomicznie. Przy niskich obrotach 1500 spada spalanie. Sadzę, że średno w miescie bedzie palić ok. 7, poza miastem spalił ok. 5 przy szybkiej jeździe.
~Ianek
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Niewielki apetyt na paliwo. Olej wystarczy od wymiany do wymiany. Ale ja, nie stosując się do zaleceń producenta, wymieniam olej i filtr co 15000 km. Większe wymiany eksploatacyjne dopiero przedemna.
~brdg83
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Niskie spalanie - 5,6l/100km - rewelacja, zwłaszcza że aktualnie ON kupuję za 3,5zł Przeglądy co 30000 lub 1 rok - bdb Zobaczymy jak będzie z usterkami, ale silnik nie jest wyżyłowany, więc powinno być ok.

Volkswagen Jetta VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Willi
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
no jak to tej pory to tylko sprawy eksploatacyjne, hamulce, zawór klimatyzacji i takie nieistotne drobiazgi. Ceny części poza ASO dobre i można wytrzymać. Większych wydatków nie było.
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting