Lista ocen Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~brdg83
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Tutaj zastanawiałem się czy dać aż tak złą ocenę, ale jednak na prawdę zasługuje na 2! Pomimo, że działa precyzyjne, ma fantastyczny trzeci bieg, który świetnie sprawdza się w mieście (działa dobrze od 25-70km/h), to brak szóstego biegu sprawia, że nie mogę zaprzyjaźnić się z tym autem. Stała jazda z prędkością pow. 140km/h jest bardzo męcząca. Duże obroty silnika zwiększają zdecydowanie głośność w kabinie. powyżej 140km/h pasażerowie muszą...
~marek_gransicki
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Po przejechaniu kolejnych 5000 tysięcy kilometrów nadal nic się nie dzieje, a początkowe zgrzyty po przyzwyczajeniu zniknęły. Wszystkie biegi są tam gdzie być powinny, a jak się ktoś zgubi to zawsze można sobie przeczytać na wyświetlaczu, który akurat jest. Podpowie jaki wrzucić by jechać jak najoszczędniej... w górę pokazuje całkiem przytomnie, Żona pyta czemu nie robi tego w dół?
~Marek Architekt
Sedan Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Jak zwykle w VW, gładko i przyjemnie z bardzo krótkimi, precyzyjnymi skokami. 6 bieg można wrzucać już przy 80 km/h, przy czym wtedy dopiero daje przyjemność z jazdy. Jedynak b. krótka i o dziwo udało mi się "uczesać ząbki" przy zmianie na "2", co nigdy nie zdarzyło się w POLO (też od nowości).
~lukasz
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Jedynka według mnie za długa co przekłada się tym że jak jedziemy w korku dajmy na to za sprinterem, civic-em( reszty nie pamiętam) to po chwili na wolnych obrotach doganiamy dość szybko poprzedzające nas auto i wymusza to na nas notoryczne wysprzęglanie i zwiększanie odstępu co po dłuższym czasie jest wkurzające.
~jetta
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Skrzynia dobrze zestrojona. 6 bieg czasem warto wrzucić przy 70 km/h (gdy nie zamierzamy przyspieszać). Biegi wchodzą gładko, dość krótko tak, że nieodrywając ręki z podłokietnika można spokojnie przerzucać biegi
~Ianek
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Bez uwag, biegi wchodzą płynnie i nie szarpie. Trochę mi nie pasuje przełożenie 6 biegu. Wolałbym dłuższe, typowo autostradowe. Prędkość obrotowa silnika przy 120 km/H taka sama jak w tdi.
~TomS
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Z minusów to brak 6 biegu odczuwalny ale tylko podczas jazdy na autostradzie. Przy dużych prędkościach dochodzących do 160 ? 170 km/ha silnik ma ponad 3 tys. obr/min. 6 bieg zredukowałby ją.
~Ole-ole
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Krótki skok lewarka. Biegi wchodzą niemalże idealnie. Choć np. w starszej Hondzie Jazz jest z tym sporo lepiej. Przydałby się automat DSG, ale nie można mieć wszystkiego naraz :)
~Bart
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Brak szóstego biegu to nieprozumienie. Bardzo często ręką chce sama zmienić bieg na szósty... a tu niespodzianka - nie ma. Inne biegi ok, ale brak szóstkindyskwaligikuje to auto
Dziennik kosztów dla Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting
6,4
6,4
~Przemo
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Wybrałem przykladnie manualną i jestem bardzo zadowolony. Następnym razem może spróbuję auta z automatyczną skrzynią ponieważ podczas jazdy próbnej zrobiła na mnie sporo wrażenie.
Volkswagen Jetta VI Sedan Facelifting