Lista ocen Volkswagen Passat B4 Sedan (59) - Silnik

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szerszen...
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
wszystko dobrze ale dlaczego nikt nic niepisze ze tak naprawde ten silnik jest strasznie drogi w eksploataci mimo to ze mało pali np.wymieniłem juz turbine 700zł ,regeneracja pompy wtryskowej 600zł ,a o samych koncówkach wtysków niespomne nastepne 900zł ale jak kazdy uwaze ze jego passek jest najlepszy to ja sie z tym niezgadzam! strsnie głosno w srodku jest!
~Karol (karolbonski@o2.pl)
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Jestem bardzo zadowolony. Obok skrzyni biegów i wielkiego nadwozia to najmocniejszy punkt samochodu. Osiągi może nie powalają na kolana, ale można śmiało poruszać się zarówno po mieście jak i na autostradzie. W trasie śmiało można jechać 130-140 km/h. Jego minus to to, że jest dość głośny, szczególnie na wyższych obrotach.
~MaRDuK_
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Podobno silnik nie do zajeżdżenia. Coś w tym, jest, odpala w największe mrozy za pierwszym razem. Na początku pracuje gośno, ale to diesel, więc to normalne. Rozgrzany idzie jak oparzony :). Nie jest zbytnio elastyczny, najlepiej idzie powyżej 2500 obrotów. Generalnie mu na niskich obrotach, na wysokich idzie bardzo dobrze!!
~Krystian
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Elastyczność jak na tą budę dość dobra. Ale nie oszukujmy się, 202Nm nie zachwyca wg nowszych diesli, choć do przeciętnej jazdy w zupełności wystarcza. Znacznie gorzej jest z kulturą pracy. Passat nie jest samochodem dobrze wyciszonym. Jak na swoją raczej "wycieczkową" naturę powinno być lepiej.
~Karol
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Stary głośny diesel. Ja to lubię. W zimę trzeba trochę pokręcić, aby zapalił, w lato jest super. Turbina już powoli się kończy, ale przyspieszenia, jak dla mnie, są wystarczające. Można śmiało poruszać się ze średnią prędkością rzędu 130 km/h. Bardzo trwały i ekonomiczny. Byłoby 5, gdyby nie był tak głośny.
~Karol
Sedan 1.8 90KM 66kW
Jak na 90 KM - to zastałem dużą niespodziankę. Silnik mało awaryjny - pilnować wymiany oleju itd, a posłuży dłużej niż możemy się spodziewać. Na 3-ce najlepsze przyspieszenie. Do wyścigów się nie nadaje , ale dla emeryta ten silnik także nie jest. 180 km/h idzie. Przy szybkim wyprzedzaniu konieczna redukcja.
~Marian
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Mozna jezdziec jak na automacie od 60 do 130 na 4 bez zadnego problemu. Elegancko nabiera predkosci i ladnie wchodzi w obroty. Nie ma problemu z wyprzedzaniem. Max. predkosc to 175 wiecej nie bylem wstanie sie rozpedzic na polskich drogach.
~mati
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik to główna zaleta tego pojazdu, od 2tys obrotów gdy turbina cisnie pełną parą. Stosunek mocy do spalania doskonały. Moja turbina już pada i troche oleju pije.
~rgston
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
jeden z pierwszych i ostatnich przyzwoitych TDI. Zrobiłem tym autem ponad 200tyś i wciąż daje rade. Zamienniki tanie. Jak na "nowe czasy" daje rade :) P.S Był pilnowany.
Volkswagen Passat B4 Sedan