Lista ocen Volkswagen Passat B5 Kombi (941)

~Corrigan
Kombi 2.0 TDI 136KM 100kW
Nie ma się do czego przyczepić. Jedyne poważne usterki to wymiana sprzęgła oraz odcięcie filtru DPF ponieważ nie było przyśpieszenia. I bez niego samochód zasuwa. Przy ok. 280 tyś km musiałem wymienić silnik ale to tylko dlatego, że poprzedni właściciel cofnął przegląd i w rzeczywistości ten samochód miał wcześniej ponad 650 tyś km. Teraz z nowym silnikiem może mieć ok 180 - 200 tyś km.
~Piotr
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Prosty samochód bez udziwnień służący do spokojnego przemieszczania się z punktu A do B. Nie jest to auto sportowe, ale w razie potrzeby potrafi dość żwawo się poruszać. Jeden z najtańszych w eksploatacji samochodów jaki miałem a przerobiłem już chyba z 15 różnych modeli i marek. Życie jest za krótkie, by w kółko jeździć jednym samochodem :) to sprzedałem. Ale chyba kupię sobie jeszcze kiedyś taki model z tym silnikiem.
4,1
~ErGie
Kombi 1.8 20V 125KM 92kW
Praktyczne, pakowne auto, idealne dla rodziny bądź osoby, która lubi większe zabawki. Nudna linia nadwozia, to nie to samo co Volvo czy Mercedes, ale to już kwestia gustu. Przez zaniedbanie poprzedniego właściciela oraz zatajenie faktycznego przebiegu daje niskie noty, zadbany zasłużył by pewnie na więcej gwiazdek. Optymalny wybór pomiędzy ceną, trwałością a wygodą. Być może wybrałbym drugi raz.
3,6
~Tomi
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Mam Passata B5FL ostatni wypust 2005r. od 2-óch lat. 1.9 131 KM, 6 biegowa skrzynia. Sprowadzony z Niemiec przy przebiegu 197 000 KM. Jestem jego 1 właścicielem w Polsce. Potwierdzony oryginalny przebieg na podstawie wszystkich dokumentów od początku eksploatacji przez jednego właściciela w Niemczech jak również i w Polsce w serwisie VW. Auto faktycznie w oryginale. Jednakże w moim przypadku był to błąd ponieważ jak ktoś interesuje się trochę...
3,6
~bartosz
Kombi 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW
nieprzecietny przecietniak. pasatow jest na pęczki jednak ten ma coś w sobie mimo wielu wad urzeka jednak kupujący musi się liczyć z tym że auta są często powypadkowe napęd nie jest dostatecznie serwisowany a części tylnego zawieszenia nie raz was zaskoczą cenami mimo to prowadzenie auta zimą wyposażenie oraz w moim przypadku jasne wnętrze rekompensuja to komfortowa jazda.
~oskarotal
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Spalanie średnio na poziomie około 6,2l/100km. Oleje wymieniam co 11tys km Mobil 10w40 ( ostatnio wlałem elfa 10w40, lecz przejdę spowrotem na Mobila, bo ma lepszą charakterystykę pracy silnika). Rozrządy co 55-60tys km. Zawieszenie wymienione w całości przy około 200 000km, po przejechaniu juz prawie 80tys km cicho i sztywno. Naprawy eksploatacyjne ( filtry, przygub, tuleje tylnej belki itd itp ) myślę, że w dość niskich cenach porównując np...
~ziXen
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik w porządku - Pali bez problemów w każdej temperaturze otoczenia. Karoseria pancerna. Mimo niedoskonałości takich jak "klar" na dachu, jest naprawdę imponująco. Układ jezdny mam nieco inny niż wszędzie ponieważ moje zawieszenie jest utwardzone. Ale z tego co rozmawiałem z innymi właścicielami Passatów - jest super komfortowo jak na nasze drogi oczywiście. Z większych napraw przy przebiegu 450 tysięcy siadło sprzęgło - i to tak...
~Goblin
Kombi 4.0 i W8 32V 275KM 202kW
Auto wręcz cudowne pod każdym względem jest lepszy od zwykłego Passata. VW stworzył wersję W8 na zasadzie pokazania możliwości koncernu. Prowadzenie i osiągi fantastyczne awarii brak. W skrócie względem zwykłego Passata auto ma wzmocnione nadwozie, znacznie lepsze hamulce, zwrotnice, dodatkowy zbiornik paliwa (80l łącznie), super fotele Recaro, silnik i napęd to poezja.
~Red
Kombi 1.8 T 20V 150KM 110kW
Biorąc pod uwagę wartość samochodu, jego wiek, to co oferuje i ile kosztuje jego użytkowanie, po 5 latach mogę stwierdzić, że to bardzo dobry samochód.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi
7,1
10,7
11,9
2,6
~NigdyWięcejVW
Kombi 1.8 20V 125KM 92kW
Ogólnie rzecz biorąc, to jestem mocno rozczarowany. Auto się psuje non stop i mam go serdecznie dość. Zainwestowałem w niego kupe kasy, i dbałem, ale i tak co i rusz. Jak to się mówi, stare to jest dobre wino i skrzypce, a nie volkswageny.
Volkswagen Passat B5 Kombi