Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 (28) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grzegorzknyt@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Pompa klimatyzacji - 3500zł z dodatkowymi kosztami ale to wina poprzedniego właściciela w Holandii.Wymiana od razu po zakupie,choć o usterce przy zakupie nie wiedziałem i działała przez pierwsze 400km do Polski.Prawdopodobnie tylko z tego powodu + bliski termin przeglądu{1300km SERVICE pokazywał komputer} jakiś Holender się go pozbył bo oprócz tego samochód mimo 265000km przebiegu i 10 lat na kołach przy zakupie był w stanie...
~E5t3R__^^
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Na poczatku dobre opinie na temat tego auta mam go od6 miesiecy i przy silniku nie robilem nic bardzo oszczedny oprucz podstawowych wymian czli razrzad itp... zrobilem nim 10 tys i musze powiedziec ze to auto jest najgorsze jakie mialem a to bylo moje 9 auto i zarazem ostatnie VW.nie polecam tego auta poniewaz zwieszenie to porazka pękł mi przedni prawy wachacz przy ruszaniu i skonczylo sie to laweta...mialem szczescie ze nie stalo sie to...
~życzliwy
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
W tym aucie się dosłownie nic nie psuje i wszystko działa przez długie lata bezawaryjnie. Odrobinę słabsze od całej reszty jest przednie zawieszenie ale tylko odrobinę i nie słuchajcie bzdur że owe zawieszenie jest bardzo słabe... Owe zawieszenie jest bardzo wygodne a psuje się tak samo często jak w innych autach jako jedyne co się psuje w VW jest wyśmiewane przez innych. Jeżeli komuś zależy by mieć spokój z nim na wiele lat zalecam wymieniać...
~Debiutant
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
zawieszenie to lipa, kompletnie nie wytrzymuje naszych dróg, wymieniłem już w nim mase rzeczy i mam już dość a nadal nie wszystko jest sprawne. Więc mam pytanie do wszystkich zwolenników!!!!!!! GDZIE JEST DO CHOLERY TA NIEMIECKA PRECYZJA, SOLIDNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ.
~tommy.tb@interia.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
po 30 tyś km musiałem wymienić jeden wahacz - 130zł, regeneracja alternatora - 250zł, naprawy wycieków oleju(odma, krućce w ukł. chlodzenia, nieszczelność przy intercoolerze, uszczelka przy kolektorze wydechowym) kłopoty z wymianą świec żarowych(urywają się).
~Kamil KIELCE
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Wahacze, maglownica, potencjonometr pedału gazu itd.... Szkoda sie rozpisywac. Powiem tak: strasznie załuje ze kupiłem tak stary i podobno niezawodny samochód. Miałem min. fiata, peugeota ale mój passat to kompletne dno.
~Gaga
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
1. Wycieki z silnika - wymiana: - uszczelka misy oleju, - simmering na wale korbowym (pod kołem pasowym). 2. Problemy z zawieszeniem - nie byłoby źle, gdyby nie koszty naprawy ( w stosunku do innych modeli VW bardzo drogo).
~Andrzej
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Łożysko napinacza nie wytrzymuje czasami co powoduje zarwania paska klinowego i poważne zniszczenia. To był u mnie tylko jeden przypadek ale słyszałem że takie przypadki miało więcej użytkowników tego modelu.
~Byq
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj coś poważniejszego standardowo się znajdzie jak wymiana zawieszenia,ten samochód nie lubi nierównych dróg, tak poza tym jakiś większych problemów nie ma
~radacar@pf.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Niezawodność VW to chyba historia, bo to coś czym się poruszam nie ma chyba nic z tym wspólnego. Wymieniiłem chyba wszystko. Została tylko buda.
Volkswagen Passat B5 Sedan