Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Byq
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj gdybym się nie rozpisał popełniłbym grzech... Jest to naprawdę legendarna i pancerna jednostka. Stosunkowo niskie spalanie ok 5,4 litra w cyklu mieszanym jak i niezawodność silnika. Mój ma 600 tys przebiegu i końca nie widać jedynie czego się można czepić to że zostawia ślady pod sobą ale biorąc pod uwagę wiek tej pancernej jednostki nie wzbudza to podziwu.
~Debiutant
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik to jakieś nieporozumienie. Nie dość że te 90 KM kompletnie sobie nie radzi z tym autem to jest cholernie głośny. Odpalanie w zimę jest poprzedzone bardzo długim kręceniem rozrusznika. Auto jak cie mogę rozpędza się do 100km/h ale powyżej to już istna katorgia. Poprostu totalna lipa.
~KamiL
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik rewelacja. Jest to chyba najlepsza jednostka TDI. Oczywiście w najlepszej odmianie 130ps. Przez dwa lata jedynie zmiana filtrów i płynów. Może przeszkadzać turbo dziura... Turbina załącza się powyżej 2200rpm poniżej tej wartości nic się nie dzieje...
~grzegorzknyt@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Troche za mało mocy,ale człowiek wiedział ,że jest to duży samochód i z 90KM cudów nie będzie choć i tak spodziewałem się gorszych osiągów no i przede wszystkim większego spalania ale te 210 Nm robi wielką robotę.Oprócz mocy ideał.
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Rzeczywiście jest troche \\\"mało kulturalny\\\" ale diesla po prostu trzeba lubić fajnie sie zbiera za wiele też nie ma co prawda ale i police sie nie przyczepi a propos na jazde patrolwą po mieście jak znalazł
~michu72
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Pracuje dość dobrze, w miarę dobre wyciszenie kabiny,przy jeździe w 2 osoby na elastyczność silnika nie narzekam ale już przy obciążeniu 4 osobami to wiadomo że nie ma szału w końcu to tylko 90KM.
~Góral
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak narazie nie miałem żadnego problemu ale nadszedł czas na wymianę tego co ważne w silniku czyli rozrządu koszt wymiany w serwisie VW z pąpą wody to około 1500 zł. ale to się wymienia raz na 90-100 tys. km.
~mupja
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeżeli komuś nie przeszkadza charakterystyczny stukot silnika - to O.K. Nie jestem kierowca wyścigowym - ale też nie jestem zawalidrogą - ten typ silinka o takiej mocy mi osobiście wystarcza.
~życzliwy
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak na 90 konny silnik wspaniała elastyczność. Gdy silnik jest rozgrzany chodzi cicho i spokojnie. Ma się wrażenie że można jechać jechać jechać do samej Afryki...

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~vw.passat.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
oszczędny, mimo 90km, w miare sprawnie daje rade przy dynamicznej jeździe, niskie spalanie, duża elastyczność. Daje 4 tylko za to że ma troche mało mocy.
Volkswagen Passat B5 Sedan