Lista ocen Volkswagen Passat B8 (156) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MaroK
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Nie widzę wad. Biegi zmienia intuicyjnie i nigdy nie miałem ochoty przełączać na tryb ręczny choć jest bajecznie łatwe bo przy kierownicy są łopatki. Szarpnięcia się zdarzają 2x w mcu.
~Gregorian
Variant Facelifting 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Bardzo dobrze zestrojona i na miasto i na trasę, na początku (pierwsze 500km) miałem wrażenie problemu z wrzucaniem 3 biegu, ale jakby wyprostowało się i teraz nie mam uwag.
~Zenon234
Limousine Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
DSG to pomyłka lag do 3s dopiero w trybie Sport DSG działa idealnie. Podobno to wina WLTP ale co mnie to ma obchodzić .Sam sobie jestem winien pochopna decyzja i .......
~Tomasz
Variant 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Manual jest bardzo precyzyjny. Jedyny minus tej skrzyni biegów to przy zimnym silniku jest problem jazdy na pierwszym biegu na obrotach 1200-1400, wtedy potrafi szarpnąć samochodem.
~lukrak
Limousine 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Przy spokojnej jeździe pracuje niezauważalnie i bardzo sprawnie. Przy przyspieszaniu i ruszaniu jest wrażliwa na pedał gazu. Trzeba dużego wyczucia, żeby samochodem nie szarpało.
~Paweł
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Świetna, choć szwagier w BMW3 F30 ma jeszcze szybszą. Rzadko korzystam z trybu manualnego - ew. przy wyprzedaniu aby szybciej zredukował. DSG 6 - nie czułem różnicy do 7 biegowej
~Audiosluchacz
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
DSG VW to dobre rozwiązanie. Jedyny problem to moim zdaniem zbyt szybkie przerzucanie na kolejny bieg. Niekiedy 60-70 km/h to już 7 bieg. Jedyne rozwiązanie to ustawienie opcji Sport.
~Adam
Variant 2.0 TSI BlueMotion Technology 220KM 162kW
DSG6 montowane w tym aucie kompletnie nie zna ograniczeń. Jedyne pseudozastrzeżenie, to zadyszka między 3 a 4 biegiem przy 190kmh... ale na co dzień nie ma tego problemu
~Marcin
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Nie mam żadnych problemów z e skrzynią biegów.....w sumie to dlatego brałem manuala a nie DSG. Dość krótka jedynka. Nic absolutnie nie haczy.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B8
6,4
8,2
~Pawel
Variant 1.6 TDI BlueMotion SCR 120KM 88kW
Nic dodac nic ujac. Biegi sa idealnie dostrojeone asystent ThinkBlue pomoze w uzyskaniu optymalnego biegu do predkosci, oczywiscie jezeli chcesz jrzdzic ECO.