Lista ocen Volkswagen Passat B8 (177) - Całokształt

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gregorian
Variant Facelifting 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Jeżdżąc wieloma autami (klasy C i D benzyny i diesle), o podobnym stosunku masy do mocy, mogę stwierdzić że passat ma świetne (niskie) spalanie, a nadto jest naprawdę komfortowy i nieprzeciętnie ergonomiczny. 1200km na baku (pod korek 70l) spokojnej jazdy (120-130 kmh) to żaden wyczyn. Jadąc podmiejskimi bez korków można naprawdę zejść poniżej 5, Na autostradzie można też cisnąć i 8 też weźmie. Ogółem nadeszły czasy kiedy do osobówki nie...
~Bartosz
Limousine 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Auto jest tak dobrze wykonane że może wydawać się nudne. Bardzo dobrze zaprojektowany pod względem masy sam silnik względem poprzednika to minus 20kg. Auto bardzo ekonomiczne i z czystym sumieniem godne polecenia zrobiłem nim w rok 44tys km jako osoba prywatna. Ostatnie 4tys. km to średnia 5,3l . Problem stanowi serwis Polski ponieważ auto już w salonie ma zamontowane niewłaściwe opony co wpływa na ich zużycie troszkę przedwcześnie.
~Jarr
Limousine 2.0 TSI BlueMotion Technology 280KM 206kW
Wygląd auta oraz wyposażenie są imponujące jak na klasę średnią, jednakże auto nie jest najprzyjemniejsze. oto wrażenie po przejechaniu pierwszych 5k km minusy: 1. dość słabe wyciszenie 2. silnik 280km dość głośny jak na 2 litry 3. dużo pali - średnio ponad 11L 4. twarde zawieszenie mimo opcji comfort Plusy: 1. Bardzo wygodne fotele /podgrzewanie i wentylacja/ 2. rewelacyjna nawigacja z precyzyjnym wyświetlaczem 3. dużo miejsca
~Krzysztof
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Elegancja i wygoda, jeden z najładniejszych samochodów typu limuzyna obecnie. Silnik, prosty i znany, więc serwis bezproblemowy. Prowadzi się bardzo dobrze, wręcz nudno, nie obciąża kierowcy. Wyposażenie odpowiednie, widoczność na wyświetlaczu multimediów w kabinie perfekcyjna w porównaniu z innymi markami (słońce nie przeszkadza jak w wielu markach). Wykonany dobrze jak za te pieniądze, przez 4 lata ani jednej awarii.
~Benio
Variant 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Podobno Japońce rdzewieją niestety Passat ma to samo 8 - ognisk korozji , maska podała się pierwsza od strony wewnętrznej , na pytanie w salonie jak to możliwe skoro jest ocynk no to proste nie ma go tam jest tylko miejscowo nie na całym aucie . Na dodatek sporo drobnych i większych usterek jedne bez kłopotów naprawiane w ASO inne niestety na własny koszt . Ogólnie z perspektywy czasu nie kupił by ponownie tego auta .
~Mariusz Olsztyn
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Fajne, pakowne auto, dużo miejsca nawet dla cztero osobowej rodziny. Totalnie bezproblemowe auto. Mimo ze mialem juz w zyciu 12 aut, w tym rownież 4 nowe, ten z pewnoscią był najlepszym autem jakie miałem. Kupujac go balem się tego silnika 1.4, że bedzie za słaby, a ten system ACT bedzie źródłem problemow. Jak sie okazało zupelnie niepotrzebnie. Oddajac go po leasingu na prawde mialem smuteczek. Zajebiste auto.
~Mariusz Olsztyn
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
~antolek
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
jako całokształt jestem dość zadowolony chociaż - jako nowy miałem usterkę komputera z holowaniem do serwisu. Słabe opony fabryczne - ślizgają się przy przyspieszaniu. Bardzo miękka blacha - mam kilka wgnieceń od nacisku. Po 3 latach huczą opony - podobno zawieszenie nie do końca sobie poradziło i opony zużyły się do takiego stopnia, że huczą pomimo że bieżnik jest OK. Generalnie legendarna jakość VW to już chyba historia.
~Andrzej
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Auto kupiłem z lekkim strachem po komentarzach na temat silnika 1,8. Żadnych testów tego silnika nie było wówczas dostępnych bo wszyscy testowali najsilniejsza benzynę i diesla. Po takim przebiegu uważam auto za genialne. Jakość wykonania, komfort, zawieszenie, głośność we wnętrzu auta, osiągi, spalanie to wszystko na 5. Miałem wiele aut i wiele fabrycznie nowych ale passat mnie zaskoczył. Nigdy więcej nie kupię diesla.
~usterka
Limousine Facelifting 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Kupione jako demo z przebiegiem 2500 km. Przy 8000 strzelił uszczelniacz wału i leciał olej. 3 tygodnie bez samochodu, bo serwis wrocławski albo nie umiał tego ogarnąć, albo mieli to tak w poważaniu. Zastępczego nie dają. Przy 25000 km zakwalifikowali oba sprzęgła w DSG do wymiany, do tego wałek rozrządu, znowu leciał olej. Kolejne 3 tygodnie. Cierpliwość się skończyła, auto poszło do sprzedaży.