Lista ocen Volkswagen Passat B8 (177) - Całokształt

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Fajne autko szczególnie z automatem DSG. Super sprawa automatyczne wycinające światła drogowe i aktywny tempomat. Bardzo wygodny dla kierowcy ( dużo bardziej niż np. mondeo), dobrze wykończony przy użyciu przyjemnych materiałów. Stosunek cena/jakość na + wobec konkurencji ( rozważałem też superb ale po doposażeniu cena min wyższa os passata)
~Michał
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
W skali od 1 do 5, samochód oceniłbym na 4,5. Detale zdecydowały o tym ,że nie dałem 5 gwiazdek. Samochód wybierałem według dwóch podstawowych kryteriów: wielkość przestrzeni dla pasażerów w środku i wielkości bagażnika, drugą kluczową kwestią było finansowanie. Sprawdziłem całą dostępną ofertę i wybór padł na Passata Kombi w wersji Highline.
~Kris710
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Porównując VW Passat B8 do poprzednich posiadanych aut, uwagę zwraca takie jego skomponowanie, by należał do ścisłej czołówki w każdym ocenianym elemencie. W żadnym z nich nie jest mistrzem ale każdemu depcze po piętach. Postaram się zwrócić uwagę głównie na te rzeczy, które przeszkadzają mi jako kierowcy ale także te, które ułatwiają mi życie
~krzysztof-mk
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
5 lat i nic się nie psuje. Żebym nie zapeszył. Jedyne, co mnie zawiodło, to fakt, że w wersji highline z pakietem R-line te dwie chromowane rury wydechowe to plastikowe atrapy. Skrzynia automat działa bezproblemowo. Szkoda, że darmowa aktualizacja map się skończyła. I chyba urządzenie do masowania pleców było kiedyś cichsze.
~Wojtek
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Firmowe auto, dwa lata będzie miało w kwietniu ( jest 27 stycznia gdy piszę tę opinię ) na liczniku 100 000 km. Poza wymianą oleju nie robiłem nic. Dopiero teraz wymiana klocków hamulcowych. Wół do pracy. Nie jest to porywający samochód ale do pracy , do jeżdżenia z punktu A do B idealnie się do tej pory sprawdzał.
~Witek
Limousine 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Samochód z wyglądu - rewelacja tzn. mi się podoba. Wykonanie - bardzo dużo minusów. Spasowanie elementów karoserii - śmiech na sali. Nie chciałem aby poprawiali, bo by tylko popsuli. Jak fabryka składa samochód i go nieprecyzyjnie składa... Osłona pod silnikiem to kawałek blachy. Wymieniłem na ocieplaną osłonę.
~Audiosluchacz
Variant 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Samochód bardzo funkcjonalny. Użytkuje się go przyjemnie. Jakość spasowania dobra. Przy zakupie drogi - każda dodatkowa opcja (która w innych samochodach jest często gratis) to solidny koszt. Autoryzowany serwis czuje się nieco jak monopolista - sprzedają dużo samochodów i nie muszą starać się zbytnio o klienta.
~Meus
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Jak na grupę VAG zaskoczył mnie niezłym komfortem. Został wybrany ze względu na wielkość, bo rodzina się powiększa i tu się sprawdza. Wygląd nie powala, ale nie po to kupuje się VAGi, a w konfrontacji z konkurencją - talisman 1.6 160km ma większe spalanie i mniejszy zasięg, nowe mondeo w ogóle mi nie pasuje, skodę miał bym drożej.
~H. Ron
Limousine 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 150KM 110kW
Właściciele Passatów powiadają zawsze cos trzeba w aucie zrobić , naprawić itp, nie myślałem ze to trzeba brać dosłownie . 5 lat i tyle usterek reklamacji co suma moich poprzedni usterek w wszystkich autach ( 6 szt ) nigdy nie była taka wysoka jak w Passacie b8 . Koszmarne auto to moje zdanie .
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B8
6,4
8,2
~Były wielbiciel volkswagena
Limousine 1.6 TDI 120KM 88kW
Przy przebiegu 35000 km zablokował się rozrusznik. Konieczna była wymiana rozrusznika w ramach gwarancji. Od początku są problemy z systemem Start-Stop. Potrafi nie zrestartować się na skrzyżowaniu, oraz czasami ma problemy z porannym odpaleniem. Aktualnie jeżdzę z wyłączonym systemem.