Lista ocen Volkswagen Scirocco II (44) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Norb
Coupe 1.8 90KM 66kW
Moja skrzynia mimo wieku pracuje świetnie, chociaż jedynka trochę ciężko wchodzi a dwójka jest dłuuuga. Nie mam powodów do narzekania. I 0-60 II 60-110 III 110-150 IV 150-180 V 180- oczywiście jest to ekstremalne traktowanie silnika :) Zazwyczaj wrzucam dwójkę przy 30/h a przy 70 mam już piątkę
~Wrona
Coupe 1.8 16V 129KM 95kW
Pracuje precyzyjnie chodz ma dlugi skok dzwigni , wszystkie biegi da sie wbic w ciagu ulamka sekundy z miedzy gazem. Trzeba uwazac na 2jke w moim przypadku pada juz snchronizator i czasami zgrzytnie. Pozatym skrzynia biegow ma krotkie przelozenia, co znacznie przyspieszenia poprawia
~Użytkownik Vw scirocco
Coupe 1.6 75KM 55kW
Przed zimą wymieniłem półsyntetyczny olej w skrzyni biegów oraz przesmarowałem wodziki,ponieważ skrzynia ciężko pracowała.Po tej wymianie było już dobrze,a skrzynia biegów do dzisiaj pracuje wzorowo.Jedynym minusem tej skrzyni jest brak piątego biegu.
~Green
Coupe 1.8 95KM 70kW
Skrzynia krótka (przy 100km/h na 5 biegu 3100 obr.) i dzięki tamu autko ma niezły sprint do 100km/h. Skoki lewarka mogłyby być krótsze i bardziej precyzyjne choć tragedii nie ma.
~adam
Coupe 1.8 112KM 82kW
synchronizator 2 biegu, padł, sprzęgło zawsze się ślizgało, wymieniałem 2 razy całe, nie wiem co się działo, w końcu wymieniłem skrzynie bo padlo łożysko na wałku sprzęgłowym
~Adam
Coupe 1.8 95KM 70kW
Tutaj ciężko powiedzieć. Być może była za słaba, albo poprostu jako młody wtedy jeszcze świeży kierowca ją uszkodziłem zbyt agresywnym stylem jazdy.
~Misiek
Coupe 1.8 95KM 70kW
U mnie zdarza się (zwłaszcza gdy silnik jest zimny), że nie chce wchodzić II bieg-a jeżeli już wejdzie to zazwyczaj z pewnym zgrzytem. :-(
~Niedzwiedz
Coupe 1.6 110KM 81kW
troche za krotki trzeci bieg i jedyneczka troszke tez- chcac oszczedzic troche czasu na zmianie biegow mozna spokojnie ruszyc z 2 biegu
~MICHAŁ
Coupe 1.8 16V 139KM 102kW
ZA PEWNA POIENIĄDZE MOŻNA ZREDUKOWAĆ SKRZYNIE LECZ TE AUTO ŁAPIE MOC W DOŻYCH OBROTACH WIENC TRZEBA UMIEĆ NIM JEŻDZIĆ
~seboss
Coupe 1.6 72KM 53kW
mimo niewielkiej mocy, standardowa krótka 4 biegow skrzynia dawała zadowolenie zjazdy... niestety już 2 skrzynie popsułem