Lista ocen Volvo 440 (127) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nienazwany
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Czasem biegi wchodzą opornie - dość często zdarzają się trudności z wbiciem wstecznego - coś się wiesza i czasem jeżeli pierwsza próba się nie uda, to bez włączenia \"1\" nie da się już włączyć wstecznego. Czytałem, że jest to dość powszechny problem, choć być może któraś tulejka będzie do wymiany. Sama dźwignia jest mało precyzyjna i zmiana biegów mocno kojarzy się z polonezem.
~wojtecki83@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jeśli chodzi o skrzynię biegów jedyny mankamet do pierwszy bieg jak jest zimno ciężko go wbić, czasem też przy niewłaściwym wbicu wstecznego ponownie nie można wbić jedynki trzeba jeszcze raz wsteczny dokładnie wbić i dopiero jedynka. Trzeba się przyzwyczaić i wyczuć.
~Tadeusz
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Dobrze zestopniowana. Notoryczne problemy ze wstecznym. Nie wiem czy ten typ tak ma czy przysłużył się temu poprzedni właściciel??? Po zakupie musiałem dolać ponad połowę stanu oleju !!!!!! ale chyba nie na długo bo leje się z niej jak z kranu. Tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!
~piotrek2581
Hatchback 2.0 110KM 81kW
Porównując do Volvo 850, jest trochę gorzej, przełożenia wydają się nieco za długie. ale to kwestia przyzwyczajenia. W miarę lekko chodzi. Warto kontrolować poziom oleju, lubi wyciekać przez wybierak przełożeń, w zamian odwdzięczy się bezawaryjną pracą.
~cendra2@wp.pl
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Slabo 1 i 2... Szczególnie jak olej jest gesty (zaraz po odpaleniu) ciężko wrzucić 1... Może to wina oleju, który chcę przed zimą zmienić, a może samej skrzyni... Drążek dość swobodnie sobie \"lata\" na prawo i lewo więc precyzyjna to ona nie jest...
~Raban
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Skrzynia jest przeciętna, jedynka wchodzi, ale zawsze przy tej okazji odzywa się jakiś metaliczny dźwięk. Działa płynnie, ale przecież nie mogę powiedzieć, że czymś mnie zachwyciła, poprostu działa, daje 3 bo coś mi z niej olej chyba ucieka!!!
~mikilys
Hatchback 1.6 i 82KM 60kW
Jedynka i trójka mają coś, że czasami wchodzi to albo to. Jednak zdecydowana poprawa po zmianie oleju. Wchodzi go prawda go tam 3,5 litra (skrzynia Renault) i to tego do automatów (czerwony), ale warto zainwestować w komfort jazdy.
~orlow69@gmail.com
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Nie dostrzegłem problemów. Czasami na świeżo co odpalonym samochodzie, podczas jazdy, jedynka lubi kaprysić. Ale nie to żeby nie wchodziła - czasami ciężej wchodzi. Tak to nie spotkałem problemu ze skrzynią biegów.
~MVOLVO
Hatchback 1.7 Turbo 120KM 88kW
Skrzynia ogólnie dobrze. Denerwuje tylko w czasie mrozu jak dostanie się woda do uszczelki drążka zmiany biegów wtedy skrzypi, ale mechanik powiedział, że brakuje mi osłony pod skrzynią dzięki , której woda nie będzie się dostawać.
~Marcin42
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
czasem mam problem z 5-tką , ale i z tym sobie radzę. nie narzekam na mojego \"ptysia\" nie wiem tylko czemu tak wyje pomiędzy 50 a 70 km/h. mimo to niech ktoś doradzi gdzie i jak wymienić olej w skrzyni.