Lista ocen Volvo V50 (136) - Widoczność

Na liście zabraknie 146 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Widoczność w aucie dobra, choć jak we wszystkich nowych autach przednie słupki grube (kwestie bezpieczeństwa – szczególnie w volvo), które ograniczają pole widoczności. Do tyłu – jak to w kombi. Ale!! Volvo ma coś, czego nie mają inne auta. Przednie szyby boczne i lusterka są pokrywane od roku modelowego MY’08 warstwą hydrofobową. Rewelacja. Zawsze są czyste. Nie trzyma się woda, błoto i brud. Trzeba tylko chronić tą powłokę...
~bionicman1
Kombi 1.6 DRIVe 109KM 80kW
Do przodu dobra widoczność, standardowe reflektory dobrze oświetlają drogę. Ale tu UWAGA - serwis sprzedawał reflektory bez sprawnej regulacji wysokości reflektora (trochę taniej niż standardowy) więc kupując sprawdźcie czy działa regulacja świateł. Wymiana/przekładka silniczka nie jest taka prosta. Swoją drogą nadal nie dociera do mnie jak serwis może sprzedawać pod swoją marką niepełnowartościowy produkt. Widoczność do tylu słaba, szerokie...
~wojtek_ol
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Z widocznością wecwszystkich kierunkach jest ok. Bardzo fajne lusterka, dobrze w nich widać sytuację za samochodem i oba są asferyczne. Dodatkowo wewnętrzne samo się przyciemnia. Nagłośnienie jest bardzo dobre, co prawda nie mam wersji high performance ale i tak gra naprawdę dobrze, nic nie trzeszczy i jest obsługa telefonu. Szkoda, że radio nie obsługuje odtwarzania muzyki przez bluetooth i nie mam wejścia aux.
~genius_loci
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Do przodu ;> tak tak ok ale trzeba uważać na taki kąt w którym słupki boczne przysłaniają samochody z boku. Zawsze to występuje ale wyjątkowo nieszczęśliwe miejsca i przyznam iż mimo jeżdżę bardzo uważnie chyba 2 razy nie zauważyłem wyłaniającego się samochodu. Na szczęście nba małej prędkości. Do tyłu cóż dobrze wiedzieć że tuż za szybą kończy się samochód. trochę wprawy i nawet bez czujników można parkować
~damol
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Odnośnie widoczności do przodu nie ma zastrzeżeń, nie ma czegoś co by jakoś szczególnie zasłaniało. Inaczej jest z widocznością do tyłu - jest kiepsko - tylne zagłówki zasłaniają widok przez małą szybę. Do tego słupki tylne są szeroki także bardziej precyzyjnego poruszania się do tyłu tym autem trzeba mi było uczyć się zdecydowanie dłużej niż w innych, które miałem
~szymon
Kombi 1.6 DRIVe 109KM 80kW
do przodu i w lusterkach bardzo dobra. wysocy kierowcy w przypadku wysokiego ustawienia siedziska i pionowego oparcia będą mieli linię wzroku co najmniej na wys 3/4 szyby. widoczność przy parkowaniu przez tylną szybę mogłaby być nieco lepsza - przy cofaniu notorycznie się boję że zaraz będę za blisko, a jak wysiądę, okazuje się że mam prawie metr miejsca.
~VHjykfUuYu
Kombi 2.5 T5 220KM 162kW
Mogło być lepiej, mogło być gorzej. Poszerzenia zaczynające się pod szybami pogarszają widoczność podczas manewrowania. Nie ma dramatu, ale w stare "cegły" volvo znacznie przewyższają V50 pod tym względem. Przód jest stosunkowo łatwy do wyczucia, z tyłem jest gorzej. Polecam czujniki parkowania, albo jakąś kamerkę.
~seez
Kombi 2.4 170KM 125kW
Za małe boczne lusterka wsteczne w przedlifcie. Środkowe lusterko wsteczne wyższym kierowcom może przeszkadzać, ogranicza pole widzenia do przodu. Mi nie przeszkadza za bardzo ale to kwestia indywidualna. Dobrze jednak zwrócić na to uwagę przy zakupie. Poza tym widoczność bardzo dobra.
~Adam
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Fotele to majstersztyk w dziedzinie wygody oraz trzymania bocznego. Są po prostu rewelacyjne! Jak dodamy super wyciszenie, pięknie grający system audio... nie chce się wysiadać, dlatego też biorąc pod uwagę, że to "tylko" kompakt, innej oceny niż doskonała, być nie może.
Dziennik kosztów dla Volvo V50
6,7
10,2
10,7
~Maciek
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Wygodny samochód, jedyną wadą jak dla mnie jest dość twarde zawieszenie, odczuwalne zwłaszcza po przesiadce z 'kanapy' jaką był Avensis. Z czasem można się przyzwyczaić i ja już tego w ogóle teraz nie odczuwam.