Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback (203) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Niestety - najwieksza wada tego auta. Częste naprawy - choć niewymagane ale dbam o autko. Z pewnością samochód dla osób lubiących szybką jazdę ale napewno nie dla tych którzy nie mają zbyt dużo kasy. Średni, Mc koszt utrzymania okolo 600 zl (bez benz)
~Koniczek
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Zapalające się bez powodu kontrolki. Notorycznie. Szkoda pieniędzy na ich kasowanie, chyba, że przed sprzedażą auta... Szczególnie po umyciu samochodu i podczas mrozu. Wariują. Dosłownie. Przydało by się wszystkie wyłączyć, czego oczywiście nie polecam.
~aldar@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Nigdy nie zawiodła! O swojej niedyspozycji daje znać dużo wcześniej - ale musisz prowadzić z nią dialog. Ale usterek jest dużo. Dlaczego? ponieważ dostajemy na Wsch. Europę tylko wybraki, które nie zdają testów po zejściu z linii produkcyjnej.
~M
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Ciągła wymiana żarówek, odwieczny problem swiecącego sie czujnika ABS - ten typ tak ma, brak masy na tylnych swiatlach = choinka ale do ogarniecia itd. jakies drobnostki np.nie zamykajace sie schowki na drobne przedmioty itd.
~nieskazitelny
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Drobne irytujące usterki nie zdarzyły mi się jeszcze w moim aucie, oprócz takich, które sam spowodowałem przez nieuwagę. System monitoringu czujników w aucie również powiadamia nas o problemach jeśli jakieś występują.
~Mirek N.
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Wymiana alternatora przy 155 tyś.km koszt 450 zł z robocizną, wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów koszt części 150 zł, wymiana termostatu koszt 180 zł z robocizną, wymiana tarcz i klocków z tyłu koszt części 288 zł.
~majic777
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
"Skończył" sie klakson. Podjechanie do mechanika, wyjęcia poduszki po odłączeniu od akumulatora, podgięcie blaszki odpowiedzialnej za sygnał, podłączenie oraz wykasowanie błędu odłączonej poduszki i po sprawie.
~Jerzy
Hatchback 1.9 MultiJet 8v 120KM 88kW
Lubi coś odpaść, coś się złamać. Przepalające się żarówki to chleb powszedni, a ciężko się je wymienia. Stuki, puki to kwestia kilku tys cichej jazdy i znów wracają. Ceny w ASO nie zwalają z nóg, ale naprawy jak dla mnie zbyt częste.
~mephisto
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Jesli komus nie przeszkadzaja drobiazgi jak nie dzialajace podgrzewanie fotela, zacinajacy sie podnosnik szyb, nie dzialajaca tylnia wycieraczka czy przepalajace sie czasami zarowki, to jest to auto dla niego.
~kuble119@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
bez zastrzeżeń tylko średnio raz na miesiąc pada jakaś żarówka no i co jakiś czas np przy mrozie komputer pokazuje awarie ABS, ASR, żarówek, świec żarowych a przez naqstępne parę mies cisza i wszystko działa taj jak trzeba.
Alfa Romeo 147 Hatchback