Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback (203) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~turboman@interia.eu
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
mi się nic nie psuło.tylko trzeba uważać by foteli maksymalnie nie odsuwać,bo wtedy zruszy się kostka od airbagów bocznych i zapali się czerwona lampka.błąd trzeba wykasować w ASO(koszt ok.130zł)najlepiej jest usunąć kostki i zlutować na stałe połączenie kabli,wtedy problem całkowicie zniknie
~krzykAR
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Auto kupiłem używane, naturalnie z małymi usterkami, np. przycisk otweirania / zamykania okna pasażera, lata sobie swobodnie. Prawe lusterko reguluje się tylko w jednym kierunku, czyli trezba je ustawić ręcznie. Na chwilę obecną nic większego z drobiazgów się nie sypnęło. Natrualnie mogłoby być lepiej!
~Shaman shm1@op.pl
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Psuło się wszystko. Manetki do zmiany biegów w kierownicy, przełączniki do podnoszenia szyb. Jakieś coś (elektronika) co unieruchomiło mi samochód i powiedziało że wszystko jest zepsute. Reczny hamulec w zimie zamarza, kontrola trakcji czasem się wyłącza i wskazuje błąd. CD nie chce wyjechać z radia :-)
~wujas27
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Jedyne usterki jakie mnie dotknęły, to chwilowy brak styku złącza poduszki pod fotelem kierowcy... Wystarczyło dotknąć kostkę i kontrolka gasła. Alfy mają to do siebie, że nie trzeba kasować powstałego błędu na kompie- w przeciwieństwie do "francuzów"...:)
~pw
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Auto regularnie i rzetelnie serwisowane, w ciągu 5 lat raz mnie zaskoczyło - po mroźnej nocy (-25) pękła obudowa alternatora i straciłem ładowanie, stanąłem na środku miasta jak skończył się akumulator. Szwankuje też elektryka szyb, ale przesmarowanie elementów i uszczelek pomaga.
~KUBA
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Drobiazgi... hmm... :) Żarówka tylna, żarówka przednia, kostka poduszek powietrznych pod siedzeniem pasażera (niby drobnostka, a poduszki nie wyskoczą :) , tylna lampa przeciwmgielna (dziwne jej błąd pojawia się zawsze wtedy jak nie ma mgły ;) , radio CD jak wsuwasz płytę chrupie :)
~Janek z Kraka
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
no tu znacznie słabiej,stale coś z zawieszeniem,coś skrzypi, stuka, puka, stale padają żarówki zwłaszcza postojowa lewa, raz na czas krótkie,spryskiwacz też delikatny, no cóż to delikatna panienka- żona nazywa ją złośliwie ( czerwona suka ) ona ma opla corsę1,2
~MIESZANE UCZUCIA
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
po przejechaniu ponad 1000km juz zawitałem do serwisu z kontrolka od poduszki 3000km wysiadl akumulator 5000km padly zarowki a kontrolka od esp co jakis czas sie wlacza i wyłacza ponoc to kwestia diody ale juz wymienialem je 4 krotnie!pomine ze w super systemie bose przestał grac tyl
~mp4
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Naprawa skrzyni, wymiana termostatu, przeczyszczenie styków modułu sterującego urządzeniami, wymiana gumowej rury między silnikiem a wydechem, dokręcenie śrub zawieszenia, wymiana żarówek, to prawie wszystko, co było do zrobienia w ciągu 4 lat.
~alandia@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
zapalajce sie kontrolki poduszek elektrycznych, kontrolki silnika, rozladowywanie sie akumulatora bez przyczyny,czesta wymiana zarowek, elektryka daje znac o sobie przy wyzszych temperaturach latem.Drobne usterki potrafia uprzykrzać zycie.
Alfa Romeo 147 Hatchback