Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback (203) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin_yugo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Czasami pojawiają się drobne usterki elektryki - niedziałające przełączniki, etc. Spory minus też za żarówki postojowe H6W - kosztują kilkanaście złotych a przepalają się cześciej niż zwyczajne postojówki.
~GLOVASH
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak się pamięta, że to Alfa Romeo i od czasu do czasu przeglądnie auto i porobi za wczasu \"pierdółki\" to nie powinno być problemu. Czasem się przepali jakaś żarówka, gdzieś jakiś kabelek zaśniedzieje.
~Michał Romański
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Jest dobrze, ale kilka rzeczy zasługuje na poprawki. Denerwujące mogą okazać się: skrzypiące, wyrobione elementy w przednim zawieszeniu (szczególnie występujące w zimne dni), szwankująca elektronika.
~Marcuss85
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Przez 2 lata eksploatacji, dwie usterki pierwsza to padnięty akumulator. Druga to świecąca się kontrolka airbagów. Powód przetarł się przewód po siedzeniem pasażera, 15 mniut roboty i po sprawie.
~sico@icpnet.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
MI osobiście wariuje tylko kontrolka o uszkodzonym oświetleniu tablicy rejestracyjnej, wszystko ze światłem jest ok, a błąd wyskakuje. Zasięg pilota od alarmu/centralnego mógł by być większy
~Michal A.
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Nie dzialaja mi przycisk od strony kierowcy do otwierania szyby pasazera. Wymiana hamulcy z przodu 390 zl. Nie wiem czy to drogo bioroc pod uwage wielkosc wentylowanych tarcz i klocki z czujnikami.
~bp1981@wp.pl
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
W sumie wszystko co w niej naprawiałem to drobiazgi, nic nie zatrzymało mnie po środku drogi. Robiłem zawieszenie, serwis klimy, usuwałem błąd komputera itp. Także trochę się tego pozbierało...
~krzychu
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Powiem szczerze że nie jest znowu tak źle, psuje się głównie elektronika (mrugają kontrolki), i inne drobiazgi do który trzeba się po prostu przyzwyczaić, nie ma sensu jeźdzoć za każdym raze do serwisu.
~mtrans
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Do tej pory nie miałem żadnych awarii. Wymieniłem żarówkę świateł pozycyjnych - drobiazg ale kosztował 30zł. Przy jeździe po dużych nierównościach i dziurach czasami słychać poskrzypywania deski rozdielczej.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback
6,7
9,7
11,4
~cobretti
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Trzeba umieć korzystać z tego auta - błąd komputera wymaga resetu (za małe obroty np na czwartym biegu pon. 1500 powodują że komputer sygnalizuje uszkodzenie skrzyni biegów aż do momentu zresetowania kompa)
Alfa Romeo 147 Hatchback