Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 (81) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartekboro
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Jeżeli trafi się na zadbany egzemplarz, wymienia się na czas płyny, dwa się o samochód to jest bezawaryjne. Co najważniejsze delikatne obchodzenie się zimnym silnikiem!!!! Troche drobiazgów związanych z elektryką np. spalone żaróweczki. Trzeba szanować zawieszenie bo na polskich drogach szybko się zużywa a ponieważ jest to zawieszenie wielowachaczowe (bardzo dobre) jest dosyć kosztowne ale za to komfortowe i daje poczucie bezpieczenstwa w...
~wesolatempra@wp.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Auto czasem kaprysi... Często nie kontaktują, bądź przepalają się żarówki przednich świateł pozycyjnych. AR ma tu własny wynalazek, zwykła żarówka bez drobnych modyfikacji nie wejdzie. Czasem coś brzęczy, do auta trzeba się przyzwyczaić, bo zachowuje się w sposób czasem dość osobliwy. Po przyzwyczajeniu, to nie przeszkadza.
~Wciąż zachwycony możliwościami Alfy
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Właściwie, tak szczerze, to nie jest bardziej lub mniej awaryjne, niż inne auta tej klasy, ale...części i serwis jest drogi, zdecydowanie droższy, niż konkurencja. Z drobiazgów padły mi tylko żaróweczki - świateł cofania i świateł pozycyjnych. Aaa, no i ciągle świeci się kontrolka poduszki powietrznej (przywykłem).
~PIotrek pomorze
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
auto dobrze sprawuje sie, gdy sie dba auto nie msci sie na wlascicielu. czestym przypadkiem sa przepalajace sie zaroweczki w panelu srodkowym.. lekarstwem jest nie wymieniqanie jednej lecz wszystkich na raz nawet gdy przepali sie tylko 1.
~futerkowiec@o2.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Przepaliła mi się raz żaróweczka 2,70 podświetlajaca zegar w panelu centralny. Robocizna ok. 200 zł. Myślałem, że mnie szlag trafi. Doradzili w servisie i wymieniłe 3 zaróweczki. Cena żarówek smieszna, robocizny juz nie. Wmiana trwała prawie 3,5 godziny.
~Robert
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Tragedia, dwa razy zepsuła się zasówa bagażnika (sport wagon), zepsuta kratka oddzielająca bagażnik od części osobowej, częste przepalanie żarówek, wypadła lampka od podświetlania tablicy rejestracyjnej
~mazoor7@o2.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
przy gałce od zmiany biegów plastik z numerami mi odpadł, podobno we wszystkich alfach też air bag od strony pasażera troszke odstaje, na zewnątrz znaczek alfy wyblakł
~Kamil S.
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Jak narazie dobrze. Po zakupie wymienilem tarcze i klocki hamulcowe. Czasem cos skrzypi, padnie żarówka lub zatnie się klamka w drzwiach. Ale ogólnie dobrze;-)
~Rafał
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
z łaczenia lusterek bocznych z drzwiami odchodzi (łuszczy sie) plastiko-podobna osłona, dolne uszczelki szyb pęcznieja :/ swoje lata ma wiec i ma prawo:)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
9,5
~kkk
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
no jeszcze slabo- na poczatku przeciek chlodnicy na spawie, potem klamki sie nie domykają, drzwi skrzypią, i te dolewki oleju, oj co mnie jeszcze spotka?????
Alfa Romeo 156 I Sedan