Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 (90) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~futerkowiec@o2.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Majac na uwadze moc i ciężar auta stwierdzam, że jest to idealny motor do tego samochodu jeśli chodzi o benzynę. W niemczech przy 212 chwilowe spalanie 15,8 czy to dużo. moim zdaniem nie. W trasie do 140 to 5.8, w miescie średnio 7,8. No cóż w zimie gdy za oknem było widać -21, chodziła cichutko klimatyzacja a ja przejeżdżałem 6 km dzienie gdzie silnik nie zdążył się nawet rozgrzać wyszło mi 12,9. Na szczęścię garaż ogrzewany. Wadę ten...
~lisbona
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Auto mam krótko, ok. trzech tygodni. Po zrobieniu wzystkiego, co trzeba zrobić w nowokupionym dziesięcioletnim samochodzie zalałem do pełna, przejechałem z dwojgiem dorosłych pasażerów, bez bagażu (ale pełen bak) ponad 240 km, z tego ok. 40 km po mieście, w trasie utrzymywałem prędkość 11o km/h, przy wyprzedzaniu wiadomo, ale ruch raczej spokojny (sobota), powrót i tankowanie do pełna z tego samego dystrybutora, paliwo 95 oktan Orlen -ŚREDNIE...
~Łukasz (lukatuner)
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
samochód nie należy do ekonomicznych, doskonale o tym wiedzialem kiedy miałem zamiar go kupić, serwis Alfy jest tragiczny stąd też kłopoty właścicieli, trzeba patrzeć im na ręce. Poza tym nie znają się zwyczajnie.Koszmar jeżeli ktoś ma samochód na gwarancji,współczuje tym ludziom, jeżeli macie jakiekolwiek możliwości serwisowania gdzie indziej samochodu to róbcie to. Ja to robie przywatnie u znajomego stad tez przejechałem 140 tys i oprócz...
~wesolatempra@wp.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Auto pali rozsądne ilości paliwa - adekwatnie do rozwijanych prędkości. Podczas szybkiej jazdy pustą autostradą, przy prędkościach 200-220 spala ok. 13l. Po mieście 10-11 W trasie 8,5-10 Auto wymaga starannej obsługi, która nie należy do najtańszych. Jeśli zaniedbamy samochód, przywrócenie dawnego blasku będzie kosztowne. Jak na klasę premium, auto jest tanie w eksploatacji, jak na zwykłą klasę średnią, jest zdecydowanie kosztowna.
~dakin
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Spalanie przy prędkościach 120-140km/h wynosi 7.2l/100km dodając do tego przejazdy przez miasta. Sprawdzone na trasie 1000km. Przy włączonej często klimatyzacji. Jest szansa na nawet 6.7L Przeglądy jeżeli w ASO to porównywalnie do innych marek. Naprawy w średniej cenie bez szaleństwa. No wiadomo jak ktoś patrzy na Golfa, gdzie dziś pod każdym gospodarstwem leżą reszki I,II,III, no trochę droższe części ma Alfa.
~Wciąż zachwycony możliwościami Alfy
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Spalanie jest naprawdę niezłe. Przy wiecznie wciśniętym gazie, w mieście około 14 litrów LPG, w trasie około 10. Pzy spokojnej jeździe, w mieście około 10 litrów LPG, na trasie nawet poniżej 8. Przypominam, to 151 KM! Naprawy - koszmar. Części drogie, a autko przypomina bezpruderyjną, rozpieszczoną kobietę z klasą, która po prostu musi kosztować ... Średnio miesięcznie 1500 zł - serwis! koszmar.
~mati018@op.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
przy jeżdzie na 5 biegu 190km/h, 150 KM potrzebuje trochę "paszy" :) podobnie w miescie, ale 10 litrów przy tej mocy nie jest to wielce wygorowana ilosc! NAprawiam ją żadko więc cięzko mi powiedziec cokolwiek o cenech napraw, ale wbrew powszechnym opiniom nie jest bardzo awaryjna!
~adam
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
trasa super ale miasto pozostawia wiele do życzenia przeglądy i części do zaakceptowania myślałem że będzie gorzej naprawiałem prawie wszystko w przednim zawieszeniu i nie były to astronomiczne sumy silnik działa bez zarzutu i mam nadzieję że tak zostanie
~gALL
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Jak na motorek 144KM to swietnie. Czesci nie sa tak drogie jak panuje obiegowa opinia, problem z dobrymi warsztatami. Inna sprawa jest pilnowanie aby olej mienic na czas i lac dobrej klasy oleje (nie kombinowac z lepkosciami i producentami).

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~DD
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
koszt zawieszenia to jest masakra jakas;/ nie jest to auto dla mlodego lepka co mysli ze kupi auto z duza iloscia KM i tak bedzie wiecznie jezdzil. Zawieszenie za slabe jak na polskie drogi i koszt nowego przerazajacy
Alfa Romeo 156 I Sedan