Lista ocen Alfa Romeo 159 (224) - Silnik

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mati_3miasto
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Mocny, elastyczny, dośc cichy (V max 230km/h-licznikowe).... jednak dla kogoś kto szuka prawdziwej radości z jazdy polecam benzynowe wersje brzmią o niebo lepiej (co nie znaczy ciszej ;] ) I żeby mnie ktos źle nie zrozumiał jak na diesla chodzi naprawde dobrze... nie znam drugiej 4 cylindrówki z zapłonem samoczynym która chodzi tak kulturalnie. Wszelkie TDI HDI i inne cuda odpadają nawet 2.0 diesel produkcji BMW bardziej kleokocze.
~Ad
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
1.9 jtdm chyba najlepszy i najbardziej trwały z nowożytnych diesli. Tani w naprawie, dużo mechaników go ogarnia. Niestety standardowe przypadłości takie jak wtryski czy egr trzeba traktować jako elementy eksploatacyjne i wymieniać/regenerować. Mi się jeszcze nie zdarzyło, ale pewnie nadejdzie ten czas. Nie jest doskonale ze względu na słabą kulturę pracy- jedna z gorszych w swojej klasie niestety.
~Paweł
Sedan 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Spodziewałem się lepszego ciągu po tych 170 konikach ale to moje subiektywne wrażenie. najbardziej zawiedziony jestem dołem jak nie dasz więcej gazu to nie pojedziesz. Jak na współczesnego diesla nieco głośno chodzi.w porównaniu do 1.9 tdi ciągnie dłużej. Podsumowując naprawdę fajny motor którego temperament nieco masa zabija(nie odbiega od innych) ogólnie jest czym jechać i wyprzedzać
~DawidW
Sedan 1.9 JTDM 120KM 88kW
Silnik bez większych zarzutów nawet 1.9 JTDm 8v (120ps) radzi sobie dość dobrze z tak ciężkim autem, mimo wielu opinii, że jest zbyt słaby do tego auta. Dużo zależy od wymagań stawianych przez kierowcę. Polecam się raz przejechać przed wydaniem opinii. Jedyny problem jaki napotkałem to uszkodzenie przepływomierza. Więcej grzechów nie pamiętam. Sprawdzona, raczej nieawaryjna jednostka.
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
To prosty silnik w wersji podstawowej. Nie ma tu klap wirowych, które były w mocniejszym 16V silniku. Silnik pracuje bardzo dobrze, jeśli się o niego dba (wymiana oleju podstawa!). Moja AR jest sprowadzona z Belgii, ale w sofcie komputera było coś grzebane i z pewnością mam więcej niż seryjne 120 KM. Wersje belgijskie tak w gwoli ścisłości wychodziły 115 konne.
~black
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Silnik jest elastyczny i mocny. Dostępny maksymalny moment obrotowy od 1350 obr/min sprawia, że w korku i w typowej jeździe auto za autem samochód nie wymaga częstej zmiany biegów, zaś na wysokim biegu wyprzedzanie możliwe jest często bez redukcji. Auto przyspiesza ok. 8 sek. do 100 km/h, co pozwala nie być zawalidrogą, jak też odjechać niechcianemu towarzystwu.
~Roger Syd Barrett
Sportwagon 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
140KM, ale szału nie ma. Najsłabszy silnik benzynowy w gamie 159. Ma nietypową charakterystykę pracy - przyspiesza praktycznie cały czas podobnie, niemal bez różnicy na którym biegu i bez większej różnicy czy jedzie pusty czy pełny. Jak tramwaj :) To niestety konstrukcja GM (m.in. Opel). Podsumowując: taki silnik nie pasuje do tej sylwetki. W astrze może jeździ lepiej.
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Kupilem wersje 120 KM 8V i tak jak na poczatku bylem w szoku, ze auto tak sie zbiera, tak teraz te 150KM by sie przydalo..Pomimo tego, wyprzedzanie nawet na polskich drogach to frajda. 280Nm wystarczy aby nie bac sie tych z naprzeciwka:) Mimo to ponizej 1700 rpm jest turbo dziura trzeba sie przyzwyczaic i pamietac. No i ten swist turbiny...pieknie ocena 4+
~kamilwes123
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Silnik łączy ekonomie i dobre osiągi, niestety jest to jednak 1,9 w dieslu, który brzmi po prostu średnio. Poleca się wyprogramowanie EGR oraz usunięcie klap wirowych z silnika, awaria klapy i np. jej urwanie się powoduje remont generalny silnika. Jeśli ktoś szuka bezawaryjnej jednostki która dostarczy dobre osiągi i można silnik polecić.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159
7,8
11,0
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Z silnikiem nie było problemu, nie popsuło się w nim nic, klapy zostały usunięte od razu po zakupie żeby nie sprawiały później problemu co też niestety swoje kosztowało. Był to jednak jedyny wydatek nie licząc rzeczy oczywistych jak wymiana oleju i filtrów. Na plus możliwość poprawienia jego osiągów, po tym również wszystko bez zarzutu.