Lista ocen Alfa Romeo 159 (181) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 174 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Staszek :P
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
powiem tak - jak na swoją cenę za rocznik - naprawdę warto - żeby kupić coś z VW Audi czy BMW trzeba dołożyć sporo - nie warto - bo alfa 159 nie psuje się częściej niż VW czy inne top marki - dla porównania znajomy przejechał tyle co ja audi a4 2006 - usterki wręcz go zasypały ... ja jeżdżę i jak na razie jest ok :)
~p4tryk
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Dzieki naszym rodakom i ich opini o alfach, moglem sobie pozwolic na kupno auta za 30tys ktore ma w sobie wszystko. Prestizowy wyglad, swietne wyposazenie wnetrza, niesamowite wlasciwosci jezdne, no i zaskoczenie... niezawodnosc. Odrazu chcialem pozdrowic wszytskich jezdzacych passatami lub golfami i ich dwumasy, wtryski i turbo :P
~Evo666
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Auto poprzez historię poprzedniczki 156 mozna dostac za calkiwem przyzwoitą kwotę, jakościowo bije 156 o lata swietlne. Niestety przez nizsza cene jest prównywana z Pasatami, Mondeo czy innymi Insygniami, które poprzez silnik, wygląd i jakość wykonania bije na głowę. Klasowo i gabarytowo bliżej jej audi A4 i bmw 3
~kruchy
Sedan 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Z jakiegoś powodu auto mogące stać obok laguny3, citroena C5 lub Insygni jest od nich duuużo tańsze. Nie trudno o bogate wyposażenie, elementy "wadliwe" czy też CZĘSTE usterki u mnie i u wielu nie występują mimo 210tysięcy i 12 lat. Problemy występujące dotyczą każdego auta w tym wieku
~Piotr
Sedan 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Alfa z racji na stereotypy bardzo szybko taniała, dzięki temu dostajemy auto niezawodne, dynamiczne , dobrze wyposażone i wykończone za zdecydowanie mniejszą kwotę jak chcielibyśmy kupić coś podobnego (np z gamy Niemieckich producentów). Stosunek jakości do ceny uważam więc za bardzo dobry.
~kris :)
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
przy 140 tysiącach przebiegu problemy z elektrozaworami... ale problem rozwiązany, kupiłem samochód za 16 tysięcy, fajny wygodny, z fajnym przyspieszenie, bo 185 koni to trochę jest, bardzo ładnie się prezentujący, i robiący wrażenie, mi najbardziej podobają się te dwie rury z tyłu :)
~adek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Drogo i w moim przypadku okazalo sie blednie. Przesiadlem sie w tej chwili do Audi A 4 , bez 2 zdan to bardziej dopracowany samochod jesli chodzi o jakosc jazdy.O porownanie awaryjnosci sie nie podejme bo nie mam jeszcze na tyle doswiadczenai z Audi. Oby bylo lepiej
~rm@czerwonakarta.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Za tę cenę - nic lepszego nie dostaniesz - jeśli chcesz diesla w automacie. Gdyby Honda robiła automaty w dieslu to wziąłbym Accorda - jednak accord mimo że się poprawił w środku to dał 2 wersje tapicerki - czarną i szarą (żenada) - więc odpadł od razu. Tylko jasna, ciepłą kremowa - Alfatex jest niesamowita.
~Łukasz
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Znacznie taniej niż u niemieckiej konkurencji ale o niebo lepiej. Jeśli trzeba wybierać między pospolitym trupem z kręconym licznikiem który wygląda jak ciosany siekierą a z drugiej strony samochodem, który przyciąga wzrok i daje mnóstwo radości z jazdy to nie ma co się zastanawiać.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159
7,8
11,0
~Paweł
Sedan 2.2 JTS 185KM 136kW
Cena jak za tak śliczne auto, bardzo dobrze wyposażone, często z polskiego salonu i pierwszego właściciela, niezawodne i super wykonane jest co najmniej śmieszna. Ale to i dobrze, ponieważ ktoś kto zdecyduje się na tą włoską piękność, może liczyć że w jego portfelu zostanie.