Lista ocen Alfa Romeo Stelvio (50) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JonSnow
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Najsłabsza część auta. Kto to programował? Chciałbym mieć tryb auto, który nie wyje klimą na 6 tym poziomie przez 10 minut, tylko pozwala mi ustawić automatyczny poziom. Klima wyje głośno w zimie, osobiście przestawiam ja w tryb ręczny na poziom 4 plus ogrzewanie foteli i kierownicy i jak się zrobi cieplej, to włączam auto. Latem jest lepiej, ale też nie tak jak powinno. Moja poprzednia Skoda Octavia 4x4 simply clever działała o niebo lepiej....
~Kierowca
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Nie wiem o co chodzi ale to totalna loteria. Latem przy 35 st dosyć dobrze i szybko schładzał ale potem to już przegięcie, czy ustawię temp na 19 czy 24 st to praktycznie leci cały czas zimne powietrze, dopiero od 25 leci letnie. Nie pamiętam z jakiegokolwiek samochodu żebym tak często musiał ustawiać klimę. Oczywiście jest AUTO, ale czasami chcę skorygować ustawienia bo np. dzieciom za mocno wieje, albo np mimo słońca jest +5 st. to klima...
~mrziomalx
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Cos tutaj jest nie tak. Jesli na dworze jest chlodno ale grzeje na Ciebie slonce przez szybe a sam jestes w kurtce i chcialbys aby wialo chlodne powietrze to nie da sie tak :) Najmniejsza mozliwa temperatura 16.5 bedzie wiala cieplym powietrzem do czasu az srodek sie nie nagrzeje. Na krotkich odcinkach w trybie auto tylko ustawienia LO i 16,5 sa uzywane.... I do cholery wyje ten wentylator w zakresie 20-50% jak odkurzacz w drugim pokoju.
~Jan Sudoł
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Wentylacja, grzane fotele, lusterka i zajebisty gadżet w postaci grzanej kierownicy! Wszystko super... Ty wyjaśnijcie mi dlaczego posiadając pakiet zima nie mam i nie ma możliwości mieć grzanej przedniej szyby??? No ale to jest Alfa tak jest i koniec. Przeżyje te 3 dni w roku i poskrobie szybę. Dodatkowo samochodowe pochłaniacze wilgoci w kieszeni drzwi załatwiają problem z parowaniem szyb.
~M
SUV Facelifting 2.0 Turbo 200KM 147kW
Tu bywa różnie i czasami klimatyzacja zaskakuje. Raz dmucha mocno, innym razem przegrzewa lub niedogrzewa. Oczywiście w pewnych warunkach, najczęściej gdy jest zimno i świeci słońce. Jednak dzieje się tak bardzo sporadycznie, zazwyczaj jest w porządku. Generalnie w autach grupy VAG wentylacja działała lepiej i bardziej przewidywalnie.
~Maciek II
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że jest nieefektywna słabo działa... Bzdura. Fotele się podgrzewają, kierownica ciepła, szybko się robi ciepło w kabinie podczas mrozów. Dla dziennikarzy, mistrzów ocen twierdzących, że klimatyzacja nie działa lub jest nieaktywna - bełkot. Nie odstaje od innych marek...
~GordonShumway
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
4/5. Zasadniczo nie sprawia problemów, ale zdarza się, że najpierw za mocno dogrzewa (tak jakby priorytetem była różnica temperatur na zewnątrz i ustawienie, a nie zwrotna informacja jaka jest już temperatura wewnątrz auta). Podgrzewana kierownica – dla mnie przydatny dodatek.
~arkadius86
SUV 2.2 JtdM-2 210KM 154kW
wzorowo, kabina ogrzewana jest bardzo szybko a wentylacja jest perfekcyjnie spasowana czyli nie dmucha po twarzy jak w innych autach lecz na boki (ladnie rozproszony strumien) przez co nie slyszy sie nawiewu ktory dzieki kulkowym zawiasom mozna perfekcyjnie dopasowac
~uzzytkownik
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Niby wszystko jest ok, ale jednak czasem klima była szalona - chłodzenie w gorące dni odbywa się lodowatym powietrzem, co na dłuższą metę nie jest super komfortowe. Fotele nagrzewają się bardzo wolno, dobrze, że chociaż kierownica najszybciej.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo Stelvio
10,1
~Morales
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa działa dobrze, utrzymuje zadana temperaturę, nie hałasuje, dość szybko się nagrzewa w zimne dni, a w gorące chłodzi. Podgrzewanie kierownicy i siedzeń spełniają swoje zadanie.