Lista ocen Audi 80 B4 (423) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 639 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xemex
Sedan 2.0 90KM 66kW
ogrzewanie _po dwóch minutach jest juz ciepło ale przy sprawnym termostacie !a wielu nawet o tym nie wie że termostat ma na to wpływ zaś wentylacja tak samo działa i jest dobra ale przy zmianie filtra przeciwpyłkowego ja zmieniam co 5tys km mój model nie ma klimatyzacji ale przynajmiej sie nie psuje jak w moich nowych samochodach które miałem ! w lecie jest to troche uciązliwe ale starm sie trzymać samochód w cieniu jak nim jeżdzę bo sie mocno...
~w3d
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
przydałaby się klimatyzacja. dusiłem się póki mi mechanik nie wymienił filtra powietrza cały był zakurzony i połamany. po tej wymianie świeże powietrze leciało od razu było czuć zmianę. Bardzo fajne duże nawiewki z przodu, żadne auto nie ma tak dużych i zaje**ście wykonanych. Latem jest gorąco w środku, a fotele welurowe i się ubranie do nich klei. Trzeba otwierać szyby na oścież, bo nieświeże powietrze się robi od mokrości ubrania z powodu...
~kriss
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
no tu juz nie jest tak dobrze jak w poprzednich kategoriach po pierwsze bardzo dlugo sie w zimie nagrzewa po drugie w lecie znowu bardzo mocno sie wnetrze nagrzewa a uchylenie szyb durzo nie daje bo jest durza przednia szyba a do tego jest tez durza deska rozdzielcza i jak sie nagrzeje to trzyma cieplo jak kaloryfer w moim aucie jest klimatyzacja ale niestety sie zepsula po trzecie bardzo slabo dmucha na szyby przydaly by sie jeszcze 2 biegi...
~GG 1607541
Cabrio 2.8 E 174KM 128kW
Klima perfekt, nawiew w zimie ????? no wlasnie jak myslicie.... oceniam na 6 !!! podwojna nagrzewnica ( jak w audi A8) i elektryncza i zwylka przy -10 stopniowym mrozie wnetrze nagrzalem do 32 stopni!!!!! Silnik moze byc zimny a i tak mam cieplutko w aucie i nigdy nie przyslaniam chlodnicy w zimie. Jak odpale silnik, wyjade przed dom, zamkne furtke i przejade okolo 300m juz odczuwam cieple powietrze w kabinie :)
~Gall Anonim
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Wentylacja jest taka że w tym samochodzie nie ma czegoś takiego jak zaparowanie szyby, jeśli chodzi o szyby zamarznięte od zewnątrz to po odpaleniu samochodu i włączeniu ogrzewania po 5 maksymalnie 10 minutach są gotowe do jazdy. Aha ogrzewanie jest takie że w zimie nie raz jeździłem tym samochodem w podkoszulku. Jeden raz zdarzyło mi się wymieniać nagrzewnicę, koszt 150zł i maszyna jeździ dalej.
~koko2koko
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Model bez klimatyzacji, ciemne wnętrze i duże pochylenie szyb powoduje, że latem jest ciężko. Problemy z nagrzewnicą dotyczą niemalże każdego Audi z tamtych lat, mój nie był wyjątkiem, dlatego zimą grzało dobrze jedynie w czasie jazdy. Naprawa bardzo pracochłonna ( konieczny demontaż całej konsoli), sama nagrzewnica grosze - kosztuje poniżej 100zł,
~robertkujawinski@wp.pl
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
to nie jest najmocniejsza strona auta, miałem możliwośc to odczuć wymieniając nagrzewnice po prostu za jakiś czas bynajmniej w tych autach trzeba wymieniać( cala deska do zdjecia, dużo pracy i czasu aby wymiana trwala 10min) po wyminie ogrzewanie super nawet są nawiewy na nogi pasażerów z tyłu. wentylacja latem ok tym bardziej że jest szyberdach.
~rally@2com.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Z klimy nie jestem zadowolony na 100%, może to przez to że auto jest bardzo oszklone i szybko się nagrzewa. Rozważam przyciemnienie szyb, może problem wtedy zniknie. Miałem problem z ogrzewaniem bo ciagle lekko grzało pomimo ust. na zimne, jakaś przepustnica się nie domykała, teraz mam chyba odwrotnie i w pełni nie grzeje, a moze mi się wydaje?
~Adam M
Avant 1.6 E 101KM 74kW
Polecam każdemu przepłukać po tych kilkunastu latach nagrzewnicę. Po tej operacji grzeje zimą po ok.2 minutach,że aż nie można wytrzymać. Latem kiedy auto stoi w cieniu to po puszczeniu zimnego nawiewu nie trzeba otwierać okien - leci zimniutkie powietrze. Przypominam o wymianie filtra kabinowego. Inaczej będą parować szyby.
~Petrus
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Bez klimy masakra. Odradzam kupno tego auta bez klimatyzacji. Przed kierowcą wielka czarna półka oraz mocno pochylona szyba. Wszystko nagrzewa się latem i nie pomogą tutaj otwarte szyby oraz szyberdach. Kierowca czuje się, jakby ktoś suszarką dmuchał mu w twarz. W lipcu 2006 r. nie mogłem jeździć w dzień ze wzg. na temperaturę.