Lista ocen Audi A3 8P Sportback (51) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukasz
Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu muszę przyznać, że jest doskonale. Czasami przesiadam się na służbowe, większe i nowsze auta i zawsze gdy wracam do A3 myślę jak to jest, że mój samochód rocznik 2006 pod względem trzymania drogi (bo na dobrych oponach, jak przyklejony) dalej bije na głowę niektóre większe niby znane marki. Co do hamulców - ostre jak żyleta. Naprawdę przesiadając się do innego auta, trzeba uważać bo w Audi z tego co jeździłem są jedne z lepszych. Dają...
~Tomek
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Jestem pod wrażeniem - auto pozwala naprawdę na dużo i co ważne - wybacza wiele! Jedynym autem z tej klasy któremu ustępuje w jakości prowadzenia jest BMW 3 z którym mam okazję często jeździć - bmw trooszczekę szybciej wjedzie w zakręt... ale za to jest mniej komfortowej! Na codzień zdecydowanie wolę A3. Ten samochód kocha szybko się przemieszczać!!! piszę to z pełną świadomością bo przy większych prędkościach ciągle masz ochotę jechać jeszcze...
~TOmek
Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW
Prowadzenie - każdy zakręt uśmiech na twarzy! Mam czasami wrażenie że im szybciej tym pewniej! MOje poprzednie auto Polo (160 KM), vs. A3 to lata świetlne różnicy na korzyść A3. Spokojnie daję radę za nowymi BMW 320D (które prowadzą się chyba najlepiej w tej klasie)- na moje oko to jedyny lepiej się prowadzący samochód tej wielkości. A3 jest o tyle ciekawsze bo nieco bardziej komfortowo zestrojone - nie tłucze Tobą na każdym wyboru.
~Strt
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Fantastyczne prowadzenie w zakrętach i wysoka stabilność podczas jazdy na wprost. Układ kierowniczy daje idealne wręcz wyczucie drogi, auto prowadzi się więc wyjątkowo przewidywalnie i cały czas ma się nad nim kontrolę. Układ ESP jest tak zestrojony że dyskretnie pomaga podczas uślizgu kół w zakrętach, tylko na mokrej jezdni i wyraźnym przegięcu bardziej ostro wkracza do akcji. Komfort dobry.
~TLP
Sportback 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Auto prowadzi się bardzo pewnie. W zakręty wchodzi jak po szynach. Zawieszenie jest twarde ale mimo wszystko wystarczająco komfortowe. Układ kierowniczy jest precyzyjny. Całokształt prowadzi do dobrego czucia auta. Na minus jedynie zasługują hamulce. Niby nie najgorsze, ale brakuje im ostrości.
~Mikołaj 26l.
Sportback 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Układ kierowniczy działa precyzyjnie i pewnie. Śmiało zasługuje na 5 gwiazdek, jednakże hamulce psują trochę ogólną ocenę układu jezdnego. Moim zdaniem hamulce działają zbyt miękko i ospale. Wprawdzie zawsze wyhamowują auto kiedy jest taka potrzeba, ale mogły by łapać wcześniej i nieco "ostrzej".
~Piotr
Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW
To jest zaraz za silnikiem najlepszy kolejny atut tego samochodu. Prowadzenie daje taką pewność, bezpieczeństwo i zadowolenie. Nawet długie trasy to przyjemne prowadzenie, a nie szarpanie i walka. Nie ważne czy zimą czy deszczu czy przy silnym bocznym wietrze. Jedziesz po prostu zajebiście pewnie.
~Andrzej 34, Bydgoszcz
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
O ile nie doprowadzamy go do granic możliwości jest bardzo fajnie - ciężko wyprowadzić autko z równowagi, daje całkiem przyzwoite wyczucie drogi. Jednak gdy jeździmy nieco ostrzej, czuć szarpanie na kierownicy w zakrętach przy mocnym dodaniu gazu, auto szybko traci przyczepność przednich kół.
~alaska
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Bradzo przeciętnie! samo prowadznie jest rewelacyjne jednak czarne chmury zbierają sie na elastyczności zawieszenia. Jest za TWARDE!! od lat jezdze autami PREMIUM i to zaw. jest niedopuszczalne. Na kołach 17`` komfort zerowy!!!!! Jestem bardzo bardzo rozczarowany.
~As
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
To chyba Audi opanowało do perfekcji. Z resztą Audi wygrało u mnie z BMW 320 z tylnim napędem. Niestety zimy u nas długie i miałam możliwość sprawdzić te systemy zabezpieczające i porównać z napędem Audi na przód. Audi górą !!!
Audi A3 8P Sportback