Lista ocen Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 (77) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
To jest w sumie mały samochód ale swoje waży także pod tym wzgledem, spalania, jest dla mnie odpowiedni. Można zejść poniżej 5 litrów na trasie, mój rekord to 4,5 l/100km we dwie osoby ale jest to dziadkowa jazda, nie w moim stylu. Jeżeli jesteś młodą osobą i masz dość ciężką nogę trzeba liczyć ok 7-8 litrów, u mnie średnio wychodzi 7 tylko dlatego że ten samochód idealnie nadaje się na trasy i tam pokazuje na co go stać. Na trasie Bytów,...
~JEZIERINHO
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
szczerze mowiac myslalem ze bedzie mniej palil coprawda w trasie lyknie tylko 5.4 l to w miescie jak nic 10 l jak na diesla to troszke duzo a nie jezdze jakos zrywnie i mega szybko wiec myslalem ze bedzie lepiej ale da sie przezyc. ceny napraw to pytanie nie do mnie w sumie nic wiekszego w nim nie naprawialem jedyne to wymiana klocków plyny czyli normalna rzecz jedyna niecodziena wymiana to tylna wycieraczka mi sie zatarla i zalała woda (...
~konrad_kacper
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Zużycie paliwa na prawdę mnie satysfakcjonuje. Ja na baku 62l robię średnio 1000km, z czego 75% miasto. Żeby spalanie było wysokie to trzeba na prawdę szybko lub bezmyślnie jeździć. Ja nogę mam z natury ciężką, ale nie mogę powiedzieć, że cały czas przyspieszam i hamuję. Niestety ceny przeglądów, a w szczególności ceny części. Wielowahacz - 1800zł, nie polecam chińskich zamienników z Allegro za 400zł. Najdroższy wahacz, dolny tylni w Intercars...
~wujek dobra rada
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
no.jak widze i slysze ze ktos ma 1.9tdi i mu pali 5l srednio to sie usmiecham.jak ktos mi mowi ze 4,5l to parskam jak kon i odpowiadam ze polowe tego dystansu lecial na lawecie. do tych ktorzy chca takie auto kupic: nie ma cudow!jezdzac dynamicznie 6,6-7 tyrajac caly czas do konca 7.4(nigdy mi wiecej srednio nie spalil) jezdzac po "dziadkowemu" (do 120km/h i leciutko gazu na miescie) 5,2(nigdy nie wzial mniej)
~tomekkkk
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Rekord to 4.7 jazda autostrada + trasa, 120-130, czasami mocniejsze depniecia (zaraz po kupieniu i chcialem wyprobowac). W miescie normalnie ok. 7.5 - 8 l /100 km mi pali. Ale jazda na krotki dystans ze jak dojade do celu to jeszcze silnik nie nagrzany, dobrze, i mam troche ciezka noge... A tak mieszana jazda okolo 6 l. Nawet przy normalnej jezdzie mozna spokojnie zrobic 1000 km na baku.
~Yahoo
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo ekonomiczne auto. W mieście do 7,5 litra. W trasie około 4 litrów jadąc trasą z samymi fotoradarami. Nawet udało mi się zejść poniżej 4 litrów ale to już była bardzo ekonomiczna jazda. Przeglądy tanie, naprawy hmmm to zależy, części ogólnie dostępne dużo zamienników ogólnie nie ma problemu no chyba, że zacznie się mocno sypać silnik wtedy koszty rosną.
~kaazu@interia.eu
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Gdyby nie fakt że mam na to świadka nie pisałbym tego na forum ale------- ostatnio pokonałem trasę Katowice -Frankfurt nad menem w 7 godz 40 min. Moja prędkość to pomiędzy 160- 180 km\\h. Po obliczeniu całości zużytego paliwa średnia wyszła mi 7,4!!!!!!!! Po mieście przy tym jak kręcę silnik wychodzi mi tak samo. SUPER EKONOMICZNY SAMOCHÓD!!!!!!!!!!!
~Grzegorz gmt@tlen.pl
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
niesamowite. to co niemiaszki uczynili z tym silnikiem to legeda. powiem tak jezdze normalnie po miescie, 6-6,5l. wiecej nie niepali. w trasie jak jezdze powyzej 120 to tak z 4,5-5 z klimą, no ale jak robilem testy z 90km/h trasa białystok-gdansk, olsztyn to spalil mi ponizej 4l, jakies 3,8-4l. myslalem ze mi sie cos pomylilo liczylem kilka razy.
~Łukasz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Pomimo wieku samochód może pozostać mało awaryjny. Należy oczywiście pamiętać o kwestiach eksploatacyjnych i o odpowiednim obsługiwaniu się nim np. Studzeniu turbiny czy jazdą na niemałych obrotach co pozwoli nam zadbać o turbo jak i dwumasę. Spalanie może zadziwić nie jednego użytkownika.
~Jack
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Dobrej klasy części ( a tylko takie warto używać) są nieco droższe niż o konkurencji, jednak ich trwałość subiektywnie jest lepsza. Samochód nie posiada "wady" fabrycznej w postaci czegoś co się zaciera, itp. Utrzymanie tego samochodu to głównie wymiany oleju i co 70 000 komplet zawieszenia przód.
Audi A4 B5 Avant