Lista ocen Audi A4 B5 (754) - Silnik

Na liście zabraknie 622 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz90r
Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Bardzo mocny punkt auta, nieco ponad 8 sekund do setki, po paru modyfikacjach nawet sekundę lepiej, przy tym wszystkim rozsądne spalanie. Gdyby tylko jeszcze brzmiał ciekawiej to byłoby idealnie. Zauważyłem że często pojawiają się opinie o tym że 1.8T jedzą sporo oleju, w moim zużycie oleju zamykało się poniżej 0,1L na 1000km (dokładnie około 1L na 15000km), więc nie potwierdzam tej informacji.
~Rodger16
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Silnik 1.9TDI 75KM wiele osób nie wie nawet ze taki był i mylą go z 1.9TD 75KM. Otóż 1.9TDI 75KM niczym się nie różni od wersji 90KM poza mapą silnika którą ja sobie zmieniłem na 115 KM i jest super :) Ładnie zapala nawet w mrozy, nie telepie się na niskich obrotach nawet schodząc do 1tys obr. auto rozpędzi się bez wibracji. Silnik głośny ale audi ma wzorowe wyciszenie więc silnik nie dokucza w kabinie.
~konrad_kacper
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Ogólnie raczej dobrze. Nie jest to torpeda, ale nie oczekiwałem torpedy. Dla mnie najważniejsze, że spokojnie sobie mogę dojechać z punktu a do b przy niezbyt wysokim spalaniu. Przy tankowaniu lepszego paliwa (ja tankuję Ultimate\'a na BP) da się zrobić spalanie w granicach 4,0L/100km przy prędkości około 80km/h. Realne spalanie w trasie to około 5,5l przy jeździe spokojnej do 120km/h.
~KALIBER GTS
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Nigdy nie byłem zwolennikiem klekota ale takie rozwiązanie było dla mnie miłym zaskoczeniem. 90KM po małym chipie zrobionym jeszcze w niemczech automat 4bieg (bez koła 2-masowego)dało mi sporo radości z jazdy bez niepotrzebnych wizyt w serwisie.Kultura pracy ok chodił jak zloto i to nie jest tylko moja opinia.Mimo -15 odpalał baz problemów. Co 10tyś wymieniałem olej Castrol 5w30 i nic nie dolewałem.
~Blitz SR
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Silnik 1.6 nie pozwala na rajdy spod świateł, ale nie mogę mu zarzucić braku mocy- jest to zaledwie 100km ale do 3 osób na pokładzie radzi sobie wyśmienicie. Rewelacyjna jest dla mnie elastyczność, gdzie na 5tym biegu mogę SPOKOJNIE kulać się 50km/h...i tak na jednym biegu od 50-210km/h.. trochę za \"krótka\" jedynka, przy bardzo szybkim ruszaniu zazwyczaj opóźnia się wrzucenie dwójki
~Robo
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik wg mnie jest mistrzem w swojej klasie. Jest on mało awaryjny, mało pali jestem kawalerem i dużo jeżdżę więc to dla mnie bardzo ważne. Ale najlepszą jego zaletą jest moc, jeśli chcesz wyprzedzając jakiś samochód można to zrobić bez redukcji nawet na 5 biegu(co w benzynie z ta mocą jest nie osiągalne). Idealny silnik dla oszczędnych i tych który lubią przycisnąć ;) polecam szczególnie dla młodych
~jsz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Cóż, trudno spodziewać się zupełnej ciszy w aucie tej klasy i z tego roku. Silnik jest słyszalny ale nie przeszkadza. Nawet w okolicach 3k rpm nie jest uciążliwy. Miałem taką sytuację, że nie mogłem odpalić samochodu przez 10min przy temp. -18st. Koniec końcem odpalił. Okazało się później, że nie działała żadna z czterech świec żarowych. To chyba wyjaśnia wszystko w kwestii jakości tego silnika.
~tomekkkk
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Silniczek bardzo fajny, 110 KM uwierzcie mi daje rade nawet przy kombi. Nie jest to ferrari, ale na trasie spokojnie pozwala byc jednym z szybszych, nie trzeba sie martwic przy wyprzedaniu, bardzo elastyczny. Jedynie co to kultura pracy jak to w TDI jest mierna i powyzej 3,5 tys. jest juz bardzo nieprzyjemny dzwiek. Ale tak przy normalnej jezdzie do 2,5 - 3 tys. obrotow nie jest glosny.
~Sajo
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
mam tdi 90 km w audi jezdze dość często 307 i stwierdzam ze Hdi 90 km się chowa .... audi na 5 ma elastyczność taką jak hdi na 4 --- nie da się porównac a trzeba zauwazyc ze mają te same moce i podobny moment obrotowy ale silniczk audi szybciej się wkręca turbospręzarka słychać jak chodzi w peugocie zastanawiam się czy tam coś jest ( teraz kupie tdi 130 km bo troskze mi czasami brakuje momentu )
~DmK
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
1.8 20v ADR - Silnik nie jest zły, ale do rewelacyjnych nie należy, moc 125 km, tak naprawdę masa samochodu jest dość duża i moc jest mało wystarczająca, nie można się bać wyprzedzać bo zdrowy silnik daję radę, spokojnie można wyprzedzić bez piłowania silnika. Jednak po dłuższym użytkowaniu chciałoby się mieć więcej mocy, silnik 1.8 20v jest nie podatny na modyfikacje co boli.