Lista ocen Audi A4 B6 (323) - Silnik

Na liście zabraknie 286 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomekk
Sedan 1.8 T 190KM 140kW
Tym konkretnym samochodem jeżdżę już 8 lat a od 7 lat samochód jest z podniesioną mocą na 220Km i 330Nm ,silnik 1.8t to pancerna konstrukcja aby długo i bezawaryjnie służył wystarczy nieco zadbać o niego , wymiana oleju na czas i takie tam pierdołki
~ignac7
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Nie wiem czy zaliczyć do mechaniki , chodzi o połączenie katalizatora z EGR , przy zakupie trzeba uważać na rurkę łączącą , potrafi się zerwać albo przepalić , za to koszt naprawy na częściach Audi wynosi 350 zł :) , to bardzo mile zaskoczyło.
~Jaro
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Silnik normalny, bezawaryjny. Nie jest zrywny i nie zamula. Idealny do normalnej jazdy. OGROMNYM minusem jest pobór oleju 0,5l na 1000km. Powyżej 160 km/h rozpędza się dalej więc jest godny polecenia dla osób cierpliwych (chodzi o olej :))
~Rozbrajacz
Sedan 1.6 i 102KM 75kW
Silnik pomimo stosunkowo małej moce radzi sobie bardzo dobrze. Niestety z całąpewnością wadą jest odma przez co samochód bierze olej i wiem od innych posiadaczy że różnie to bywa, jedni między wymianami dolewają litr a inni nawe 3-4 litry
~nESu
Avant 2.5 V6 TDI 155KM 114kW
Bardzo równa praca. Silnika nie słychać podczas jazdy. Duży moment obrotowy, dostępny przy niskich obrotach silnika, to elastyczność i bezpieczeństwo podczas przyspieszania. Świetny, niezawodny silnik, przy przebiegu 250tyś. się dopiero dociera.
~Erni
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Silnik pracuje równo, żadnych zadyszek, dławień, zbiera się równo, Pali bez problemu lato, zima..jeden jedyny raz nie odpalił jak były siarczyste mrozy -30 ale to chyba paliwo zamarzlo.. olej od wymiany do wymiany ale wszystko jest wymieniane na czas!
~marcin28
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
bierze troche oleju, to fakt że pada termostat, zresztom jak w każdym,mocy jak na nasze drogi to wystarczy.Jak ktoś szuka dobrych wrażeń to proponuje RS czy S4.Auto jeżdzi na gazie i nic sie nie dzieje pali około 11l zależy od stylu jazdy.
~Leszek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Kiedyś miałem Mercedesa 190 2,5TD i można było nim ruszać z piątego biegu, a audi potrafi przy przejeżdżaniu przez garby zgasnąć na dwójce... Elastyczność jest kiepska przy ruszaniu i wolnej jeździe. Jadąc szybciej jest już OK. Ekstra spisuje się 6 bieg.
~Jarek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rewelacyjny, ciagnie od 2 tys jak głupi, mocno czuc turbo, ale juz mi mało i sie skusze najpewniej na CHIP który moze podniesc moc do 170KM. Na razie max na A4 205km/h - wiecej sie bałem gdyz mam juz leciwe opony, ale auto było jeszcze chętne.
~andrev77
Sedan 3.0 V6 220KM 162kW
Na niskich obrotach stawiam ocenke 3, słabo sie zbiera.Moim zdaniem na 1 i 2 biegu jest cienki,dopiero na 3 biegu autko pokazuje co potrafi,jest bardzo elastyczny.Mam te autko w quattro i moim zdaniem ma słabą moc,przynajmniej 200 by sie zdało