Lista ocen Audi A4 B6 (323) - Silnik

Na liście zabraknie 286 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
Sedan 1.8 T 150KM 110kW
Silnik - doskonała jednostka, która przy niezłych osiągach bardzo mało pali. Mój egzemplarz po 10 latach ujeżdżania ma ciśnienie od 12 do 13 atmosfer na gar. Turbo bezawaryjne - wydmuchuje mi prawie 1,5 bara (postój). Oczywiście auto reguralnie serwisowane. Mankamentem jest skomplikowany układ termostatu. Nie jest to rakieta ale do normalnej codziennej jazdy wystarcza - mało pali (ponizej 10 l gazu na stagu 300) i jest bezawaryjny.
~Baton
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Audi kupiłem z Niemiec z przebiegiem 140 tys. (prawdopodobnie kręcony licznik) Przez pierwsze 3 lata i 50 tys km sprawował się idealnie dynamiczny elastyczny w trasę super. Rok przed sprzedażą zaczoł sie dramat, katastrofa wszystko zaczęło się sypać. Ostatnia awaria której już nie naprawiałem tyko sprzedałem, to uszkodzenie głowicy, wałków, zaworów, popychaczy itp - silnik do wymiany
~p.zejmo@interia.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
auto bylo w moim posiadaniu przez 3 lata, oprocz wymiany paska i oleju auto spisywalo sie super, skrzynia automat poezja, niby multitronic ale wystarczylo plukanie skrzyni i ideal. przz 3 lata uzytkowania nie wyadalem na to auto ani jednej nie zaplanowanej zlotowki, spalanie rewelka, troche slabo zmiejscem dla rodziny 2+2 ale do zniesienia, auto sprzedalem z przebiegiem 250 kkm z zalem. polecam polecam
~nakiel123
Avant 1.8 T 150KM 110kW
Super dynamiczna jednostka, do miasta idealna z awaryjnością to wiadomo, różne są silniki i różnie są użytkowane, jedni dbają a inni zajeżdżają do samego końca jak woły robocze, części w miarę tanie, dużo zamienników jest w czym wybierać, spalanie mieści się w naprawdę dobrym poziomie benzyny 7-8L/100KM gazu ok.12L/100 według mnie jest to akceptowalny wynik jak na 1.5T samochodu
~Edward
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
V6 mocy nie brakuje. Mało dynamiczny w dolnym zakresie obrotów, potem żwawo ciągnie do 4.5tys. Nie łapie zadyszki jak nowe TDI całymi dniami dostaje kickdown i znosi to dzielnie. Mechanicznie jak sie o niego dba jest nie do zniszczenia. Owszem wymieniałem wałki i popychacze przy 340 tys ale od tej pory nie dołożyłem ani 1zl, olej tylko castrol.
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Powiem krotko - myslalem, ze Audi to bezawaryjne ale sie mylilem. Usterka srednio raz w miesiacu - jak nie czujnik temperatury to wycieraczki przednie, samo wlaczanie sie kontrolek ESP oraz silnika. Samochod serwisowany w Audi w Cambridge. Nie jestem z niego zadowolony. Ale musze powiedziec, ze mimo problemow ciagle mam sentyment do niego.
~killer1
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Jestem 2 właścicielem. Auto sprowadzone z Niemiec. Świetny silnik! Dziwie sie opinią że jest to awaryjny silnik! oczywiście jeśli ktoś tankuje na jakiś tajemniczych stacjach podejrzane paliwo, nie serwisuje auta w ASO i nie grzeje silnika zanim nie wciśnie pedału gazu oraz nie chłodzi go po trasie to na pewno będzie pisał bzdury ze to awaryjny silnik!
~Michał
Avant 1.8 T quattro 190KM 140kW
Nie jest awaryjny, pięknie brzmi, jest mocny, Taka moc przydaje się na naszych zatłoczonych drogach podczas wyprzedzania, ruszania - to inwestycja w bezpieczeństwo. Tylko 4 cylindry - ekonomia :) Robię 500 - 600 km na miesiąc, jeśli będę robił więcej mogę zainwestować w lpg. Powyżej 4 tys obrotów bierze trochę oleju (mobil 5w50)
~daniel19
Avant 2.0 FSI 150KM 110kW
Strasznie dużo rolek, napinaczy w tym silniku. O koszt rozrządu razem ze zmiennymi fazami rozrządu lepiej nie pytać. Cewki i sonda niezbyt trwałe. Sam silnik kulturą pracy odbiega od innych benzyniaków. Nie ma co liczyć na szybki zryw na światłach, a do tego każde mocniejsze wciśnięcie gazu odczuwalne na stacji paliw.
~P
S4 Sedan 4.2 V8 344KM 253kW
Silnik przy wysokich temp. zewn traci odczuwalnie moc. Czuje to wyraźnie. Do 0.5sek do setki może stracić. Podobno z racji słabego obiegu powietrza pod maską. A rzeczywiście ciasno mu tam i jest baaardzo gorąco. Mimo wszystko jest pancerny. Tylko posłuchać czy sie łańcuch rozrządu nie wyklekotuje i będzie wieczny!